Początek roku szkolnego zazwyczaj zbiega się z rocznicą wybuchu II Wojny Światowej. Mimo, iż w tym roku początek szkoły wypadł 3 września, uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Limanowej nie zapomnieli o swoich przodkach.

Uroczysta msza święta w parafii Świętego Stanisława Kostki w Limanowej rozpoczęła rok szkolny w Zespole Szkół nr 1 w Limanowej. Uczniowie budynku B po uroczystej mszy przemaszerowali pod budynek szkoły na ulicy Witosa. Zanim społeczność szkolna rozeszła się do klas, przedstawiciele parlamentu, władz samorządowych, służb porządkowych, a także uczniowie i nauczyciele złożyli wieńce pod tablicą pamiątkową.

zsnr1-rozpoczęcie-roku

Polecamy: Nowe sale gimnastyczne na dobry początek roku szkolnego [zdjęcia/wideo]

Na budynku szkoły przy ulicy Witosa tablica upamiętnia Batalion Obrony Narodowej "Limanowa" który 28 sierpnia 1939 roku wyruszył na front właśnie z budynku obecnego zespołu szkół. Tablica upamiętnia bohaterów tamtych dni, którzy wyruszyli na front II wojny światowej i niejednokrotnie oddali życie za ojczyznę, nigdy już nie wracając do Limanowej.

Uroczystą akademię poprowadziła zastępca dyrektora ZS nr 1 w Limanowej Małgorzata Golonka. Na spotkanie przybyli również Poseł Wiesław Janczyk, Burmistrz Władysław Bieda, Wicestarosta Limanowski Mieczysław Uryga, Członek Zarządu Powiatu Agata Zięba, Radny Miasta Limanowianin in">Limanowa Walenty Rusin, a także prezes Związku Kombatantów Kapitan Stanisław Wierzycki.

zsnr1-rozpoczęcie-roku-szkolnego

Polecamy: Szkoła Muzyczna I stopnia z nowym dyrektorem. Zobacz szczegóły

Wartę honorową podczas uroczystości pełnił oddział Związku Strzeleckiego „Strzelec” na czele z dowódcą Młodszym Inspektorem Stanisławem Dębskim. Na zakończenie oficjalnej części uroczystości delegacje złożyły wiązanki pod tablicą upamiętniającą limanowski batalion.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., zdjęcia W. Rusin,

 

[gallery ids="5987,5988,5989,5990,5991,5992,5993,5994,5995,5996,5997,5998,5999,6000,6001,6002,6003"]