MCK Sokół ogłosiło pierwszą część kwalifikacji do finału Festiwalu Orkiestr Dętych ECHO TROMBITY
Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu opublikowało listę zespołów, które zakwalifikowały się do finału 46. Małopolskiego Festiwalu Orkiestr Dętych ECHO TROMBITY. Wśród nich znalazły się trzy orkiestry z Powiatu Limanowskiego, co jest powodem do dumy dla lokalnej społeczności.
  1. Ogłoszono listę zespołów zakwalifikowanych do finału Festiwalu ECHO TROMBITY.
  2. W eliminacjach wzięły udział orkiestry z siedmiu powiatów Małopolski.
  3. Trzy orkiestry z Powiatu Limanowskiego awansowały do finału.
  4. Finał odbędzie się w dniach 21-23 czerwca 2024 roku.

W ramach eliminacji powiatowych, które miały miejsce w Ryglicach, Łososinie Dolnej, Limanowej oraz Nowym Targu, komisja oceniała występy orkiestr dętych i big-bandów z siedmiu powiatów województwa małopolskiego. Spośród 35 uczestniczących zespołów wybrano 13, które awansowały do finału.

W gronie zakwalifikowanych znalazły się trzy orkiestry reprezentujące Powiat Limanowski: Orkiestra Dęta „Echo Gór” z Kasinki Małej, Orkiestra Dęta Mszana Górna oraz Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Mszanie Dolnej. To ogromne wyróżnienie dla naszych lokalnych muzyków, którzy ciężko pracowali, aby osiągnąć ten sukces.

Finał 46. Małopolskiego Festiwalu Orkiestr Dętych ECHO TROMBITY odbędzie się w dniach 21-23 czerwca 2024 roku w Miasteczku Galicyjskim w Nowym Sączu. Będzie to doskonała okazja, aby zobaczyć i posłuchać najlepszych orkiestr dętych z Małopolski, które zaprezentują swoje umiejętności na wysokim poziomie.

Serdecznie gratulujemy wszystkim zakwalifikowanym zespołom i życzymy powodzenia w nadchodzącym finale. Cieszymy się, że orkiestry z naszego regionu będą miały szansę reprezentować Powiat Limanowski w tak prestiżowym wydarzeniu.

Kolejne eliminacje, które są drugą częścią kwalifikacji do finału, odbędą się już wkrótce i ich wyniki zostaną ogłoszone 10 czerwca br. Trzymamy kciuki za wszystkich uczestników!


Wg inf z: Starostwo Powiatowe w Limanowej