Święto 11 Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej i przysięga wojskowa już w sobotę
W najbliższą sobotę mieszkańcy naszego miasta będą mieli okazję uczestniczyć w wyjątkowym wydarzeniu - obchodach Święta 11 Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Uroczystości te, połączone z Przysięgą Wojskową, odbędą się na limanowskim rynku i zapowiadają się na pełne atrakcji dla całych rodzin.
  1. Obchody Święta 11 Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej.
  2. Przysięga Wojskowa na limanowskim rynku.
  3. Prezentacja sprzętu wojskowego i atrakcje dla dzieci.
  4. Zmiana organizacji ruchu w centrum miasta.

Już w sobotę, 25 maja, na limanowskim rynku odbędą się obchody związane z 6-leciem Małopolskich Terytorialsów. Uroczystości rozpoczną się o godzinie 11:00 i będą obfitować w różnorodne atrakcje. W trakcie wydarzenia będziemy mogli zobaczyć pododdziały wojskowe, a także zapoznać się ze sprzętem wojskowym Sił Zbrojnych RP.

Dla najmłodszych uczestników przygotowano specjalną strefę edukacyjno-zabawową oraz Wawel Truck. Na wszystkich przybyłych gości czeka tradycyjna żołnierska grochówka oraz pieczywo prosto z polowej piekarni. Panie z Kół Gospodyń Wiejskich z Męciny, Lipowego i Starej Wsi I zadbają o regionalne dania, które umilą czas podczas świętowania.

Warto również pamiętać o zmianach w organizacji ruchu. W sobotę od godziny 6:00 do 15:00 rynek miasta zostanie wyłączony z ruchu pojazdów, a parkowanie w obrębie płyty rynku będzie niemożliwe. Prosimy o parkowanie pojazdów w wyznaczonych miejscach.

Na niedzielę, 26 maja, zaplanowano kolejne wydarzenie – rekonstrukcję skoku spadochronowego Patrona 11 MBOT gen. bryg. Leopolda Okulickiego w miejscowości Wierzbno. W programie przewidziano podniesienie flagi państwowej oraz złożenie kwiatów pod pomnikiem Cichociemnych. To doskonała okazja do wspólnego, rodzinnego świętowania.

Osoby zainteresowane wstąpieniem do Wojsk Obrony Terytorialnej będą miały możliwość spotkania się z rekruterami. Najbliższa okazja do dołączenia do terytorialsów pojawi się już 21 czerwca 2024 roku w ramach projektu „Wakacje z WOT”.

11 Małopolska Brygada Obrony Terytorialnej, im. gen. bryg. Leopolda Okulickiego ps. „Niedźwiadek”, powstała w 2018 roku i liczy ponad 2200 żołnierzy. Brygada składa się z czterech batalionów lekkiej piechoty oraz samodzielnych kompanii, a jej dowódcą jest płk Marcin Siudziński. Brygada utrzymuje w gotowości siły i środki w ramach Systemu Zarządzania Kryzysowego MON.


Wg inf z: Urząd Miasta Limanowa