Starostwo Powiatowe w Limanowej: Eliminacje powiatowe 69. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego
Zapraszamy mieszkańców Limanowej do udziału w kulturalnym święcie! Już 5 marca 2024 r. o godzinie 10:00 rozpoczną się emocjonujące eliminacje do 69. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. To szansa dla talentów z naszego powiatu, aby zabłysnąć na scenie i zdobyć uznanie jury oraz publiczności. Nie przegapcie okazji do prezentacji Waszej artystycznej duszy!
  • Ogólnopolski Konkurs Recytatorski ogłasza kolejną edycję dla pasjonatów słowa mówionego.
  • Etap powiatowy będzie decydującym momentem dla mieszkańców powiatu limanowskiego.
  • W konkursie przewidziano różnorodne kategorie, które pozwolą wykazać się w pełnym spektrum umiejętności recytatorskich.
  • Regulamin konkursu zawiera kluczowe informacje dotyczące wymogów i zasad uczestnictwa.
  • Limanowski Dom Kultury będzie areną zmagań uczestników w walce o kulturalne laury.

Do tradycji kulturalnych Limanowej z pewnością można zaliczyć coroczny Ogólnopolski Konkurs Recytatorski, który znów daje szansę lokalnym artystom na wykazanie się przed szeroką publicznością. W tym roku, eliminacje powiatowe tego prestiżowego wydarzenia odbędą się w przestronnej sali kameralnej Limanowskiego Domu Kultury.

Konkurs to nie tylko rywalizacja, ale również wyjątkowa okazja do podzielenia się z innymi swoją pasją i interpretacją literatury. Wyzwanie, jakie stawia przed uczestnikami, jest nie lada próbą ich talentu i wyobraźni, ponieważ wymaga przygotowania niepublikowanego dotąd repertuaru. Co ważne, zasady uczestnictwa podkreślają konieczność związku propozycji repertuarowej ze słowem, co jest istotą turnieju „Wywiedzione Ze Słowa”.

Tegoroczne zmagania recytatorskie podzielone są na cztery kategorie. Oprócz klasycznej recytacji, uczestnicy mogą wykazać się w dziedzinie monodramu, poezji śpiewanej, a także w nietypowym turnieju „Wywiedzione Ze Słowa”, który stawia na kreatywne podejście do literatury.

Uczestnicy muszą pamiętać o terminie zgłoszeń – karty zgłoszeniowe są przyjmowane do 29 lutego 2024 r. w siedzibie Limanowskiego Domu Kultury. Dodatkowo, szkoły mają możliwość wystawienia ograniczonej liczby reprezentantów – maksymalnie pięć w turnieju recytatorskim i dziesięć ogólnie we wszystkich kategoriach. Stąd też warto podkreślić znaczenie wewnętrznych eliminacji szkolnych, które będą stanowić pierwszy etap selekcji talentów.

Triumfatorzy etapu powiatowego będą mieli szansę na prezentację swoich umiejętności w jeszcze szerszym gronie, gdyż eliminacje rejonowe zaplanowano na 9 kwietnia 2024 r. w Nowym Sączu, zaś wojewódzkie odbędą się w Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie.

Eliminacje powiatowe to nie tylko prestiż i emocje związane z rywalizacją, ale także możliwość zdobycia atrakcyjnych nagród, które co roku przyciągają liczne grono uczestników. Konkurs, wspierany przez Powiat Limanowski, staje się ważnym punktem w kalendarzu kulturalnym regionu, a jego znaczenie rośnie z każdą edycją.

Przygotowania do konkursu są już w toku, a atmosfera wokół wydarzenia z każdym dniem rośnie. To doskonała okazja dla artystów i miłośników poezji, aby wykazać się kreatywnością i po mistrzowsku opanowaną sztuką słowa. Niech ten marzec w Limanowej stanie się miesiącem kultury, a konkurs - świętem dla ducha i umysłu. Zachęcamy wszystkich do udziału i trzymamy kciuki za uczestników!


Na podstawie: Starostwo Powiatowe w Limanowej