Ogłoszenia

05.12.2023

5 grudnia 2023 r.

Stowarzyszenie „Kierunek Przyszłość” z Niedźwiedzia, Środowiskowy Dom Samopomocy w Mszanie Górnej, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie Limanowa, Gminne Ośrodki Pomocy Społecznej w Mszanie Dolnej i Niedźwiedziu, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Mszanie Dolnej, Zespół Szkół Techniczno-Informatycznych w Mszanie Dolnej oraz PSONI Koło w Mszanie Dolnej są organizatorami III Gali Wolontariatu. Wydarzenie towarzyszące obchodom Międzynarodowego Dnia Wolontariusza odbędzie się w piątek 8 grudnia 2023 r. w Mszanie Dolnej.

Jak przekonują organizatorzy , tegoroczna gala nabiera szczególnego znaczenia, gdyż łączy się z obchodami Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych, przypadającego na 3 grudnia. W tym roku wydarzenie będzie miało nieco inny charakter, skupiając się na tematyce człowieka i jego potrzeb.

W programie przewidziano szereg atrakcji. O godzinie 11:00 rozpocznie się Msza święta w intencji osób z niepełnosprawnościami, ich opiekunów i wolontariuszy w kościele pw. św. Michała Archanioła w Mszanie Dolnej. Oprawę muzyczną zapewni zespół Dolina Mszanki.

Następnie, o 12:00, uroczysty Pochód Osób Niepełnosprawnych, poprowadzony przez Orkiestrę św. Sebastiana, przemierzy ulice miasta, promując hasło tegorocznych obchodów: „Jestem! Czuję! Potrzebuję!”.

Kulminacyjnym momentem dnia będzie rozpoczęcie uroczystej III Gali Wolontariatu o godzinie 13:00, która odbędzie się w Zespole Szkół Techniczno-Informatycznych w Mszanie Dolnej. W ramach gali zaplanowano występy artystyczne, ogłoszenie wyników konkursu na koordynatora i wolontariusza roku 2023, wręczenie statuetek dobroczyńcom oraz promocję autorskiego singla „Kierunek Przyszłość”.

źr. UG Mszana Dolna