plakat - utrudnienia w ruchu
Informacje / Ogłoszenia

16.11.2023

plakat - utrudnienia w ruchu

16 listopada 2023 r.
Powiatowy Zarząd Dróg w Limanowej informuje o zmianie organizacji ruchu na drogach powiatowych poprzez ograniczenie w przejezdności w wyniku zamknięcia DK 28.

W związku ze wzmożonym ruchem samochodów ciężarowym na drogach powiatowych nr 1616K relacji Mszana Górna – Podłopień (na odcinku od drogi wojewódzkiej nr 968 w miejscowości Mszana Górna poprzez Łostówkę, Wilczyce, Jurków i Dobrą do skrzyżowania z drogą krajową 28) oraz 1615K Mszana Górna – Wilczyce i odwrotnie, spowodowanym zamknięciem przez GDDKiA odcinka DK 28 w m. Dobra / Kasina Wielka w wyniku zaistniałego osuwiska w miejscowości Kasina Wielka, pomimo wyznaczenia przez GDDKiA odjazdu drogami wojewódzkimi na trasie Limanowa- Bochnia- Myślenice- Wadowice i odwrotnie, Powiatowy Zarząd Dróg w Limanowej uprzejmie informuje, że od dnia 15.11.2023 r. został wprowadzony na w/w drogach powiatowych ograniczony ruch dla pojazdów ciężarowych, których dopuszczalna masa całkowita przekracza 15 ton. Ograniczenie w przejezdności podyktowane jest dbałością o stan techniczny nowo wyremontowanych dróg, zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańców i będzie obowiązywało do czasu przywrócenia przejezdności na drodze krajowej.
Ograniczenie w przejezdności nie będzie dotyczyło właścicieli posesji zlokalizowanych przy w/w drogach oraz firm zlokalizowanych na obszarze terenu Powiatu Limanowskiego posiadających własny transport za okazaniem stosownego zezwolenia zarządcy dróg tj. Powiatowego Zarządu Dróg w Limanowej.

mapa graficzna z zaznaczonymi na żółto odcinkami dróg

mapa poglądowa – wersja pdf