Informacje / Ogłoszenia

14.11.2023

14 listopada 2023

Druga edycja spotkań edukacyjnych MechanCraft 2, które odbyły się w dniach 8 -9 listopada 2023 r. w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Jana Pawła II w Limanowej cieszyła się dużym zainteresowaniem zarówno wśród uczniów najstarszych klas szkół podstawowych, jak i wśród nauczycieli.

Wydarzenie organizowane pod patronatem honorowym Starosty Limanowskiego Mieczysława Urygi oraz Marszałka Województwa Małopolskiego Witolda Kozłowskiego miało na celu rozbudzenie wśród młodzieży pasji, ciekawości w zakresie kierunków kształcenia dostępnych w ZSTiO Limanowa. Każdy uczeń mógł zatem zapoznać się ze specyfiką danego kierunku i perspektywami zawodowymi oraz zastosować zdobyte informacje w podjęciu swojej własnej świadomej decyzji dotyczącej przyszłego wykształcenia i zawodu.

Uczestnicy tegorocznego MechanCraft mięli możliwość m.in. obserwować pokaz ratownictwa drogowego, przygotowany przez Auto Moto Klub Limanowa. Swoim doświadczeniem podzielili się również przedstawiciele lokalnych oddziałów firm, takich jak Emiter i Tauron, prezentując kulisy swojej pracy i odpowiadając na pytania gości. Zaprezentowano również wszystkie kierunki kształcenia Zespołu Szkół Technicznych i Ogolnokształcących w Limanowej

Jak podkreślają organizatorzy drugiej edycji MechanCraft dwudniowe wydarzenie edukacyjne dostarczyło uczestnikom inspiracji do dalszego kształcenia , a ponadto ułatwiło nawiązanie cennych kontaktów z profesjonalistami reprezentującymi wiele branż.

źr./fot.: ZSTiO Limanowa