Trwa ostatni wakacyjny weekend, oznaczający intensywne powroty z wakacji. Na drogach można odczuć wzmożony ruch. Do jutra nad naszym bezpieczeństwem będzie czuwać więcej patroli policyjnych. Policja apeluje o rozsądek na drodze!

Ostatni weekend wakacji to czas powrotów i bardzo dużego natężenia ruchu na drogach. Powoduje to wzrost zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Polecamy: Zderzenie na krajówce. 3 osoby poszkodowane, w tym dziecko [zdjęcia]

-Przypominamy, że niedostosowanie prędkości jazdy do warunków ruchu, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu oraz nieprawidłowe wykonywanie manewrów wyprzedzania, wymijania i omijania to najczęstsze przyczyny wypadków na drogach - informuje małopolska policja

Podczas ostatniego weekendu wakacji nad bezpieczeństwem podróżnych czuwa ponad 1000 policjantów ruchu drogowego. Nadzorują oni przede wszystkim główne szlaki komunikacyjne województwa, udzielają wskazówek i rad kierującym, a w przypadku tworzenia się tzw. korków starają się upłynniać ruch i kierować pojazdy na drogi objazdowe.

Polecamy: Samorząd z kolejną dotacją. Prawie 1,2 mln złotych w rękach gminy!

Ponadto do działań włączony jest policyjny śmigłowiec, którego załoga nadzoruje sytuacje na drodze i na bieżąco przekazuje informacje na temat utrudnień w ruchu.

Jak zapewnia policja, ostatni wakacyjny weekend to także czas wzmożonych kontroli na drodze.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., źródło/fot. KPP Limanowa