Stowarzyszenie Koło Gospodyń Wiejskich Olszówka po raz piąty zorganizowało Dożynki Parafialne. Głównym ich punktem była uroczysta Msza święta w kościele parafialnym pw. św. Jana Chrzciciela w Olszówce, której przewodniczył ksiądz proboszcz Stanisław Kasprzak.

Aktywnie uczestniczyły w niej olszowskie gospodynie, które przygotowały oprawę Eucharystii. Splendoru uroczystości dodał muzyczny udział kapeli regionalnej z tej miejscowości. Pomimo niesprzyjających warunków atmosferycznych licznie na uroczystości dożynkowe przybyli mieszkańcy Olszówki.

Polecamy: W ostatnią niedzielę wakacji rozsmakuj się w potrawach najlepszych gospodyń!

W centralnym miejscu kościoła, obok ołtarza, złożony został wieniec dożynkowy, w wykonanie którego panie z KGW włożyły wiele pracy i wysiłku. Po Mszy świętej gospodynie częstowały uczestników regionalnymi smakołykami, specjalnie przez nie przygotowanymi na tę okazję.

Polecamy: Pokonają 700 km dla chorego Jasia. Finał w Nowym Sączu!

Dożynki w Olszówce zorganizowano w ramach realizacji zadania publicznego pn. „Kultura i tradycja łączy pokolenia”. Środki finansowe na zakup potrzebnych artykułów pochodziły z funduszy gminnych uzyskanych w drodze otwartego konkursu ofert.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., źródło/fot: UG Mszana Dolna