W niedzielę, 2 września, w Limanowej odbyło się drugie w tym roku spotkanie z folklorem. Impreza ma na celu promocję regionu limanowskiego poprzez regionalną muzykę, stroje i jedzenie.

Impreza organizowana jest przez Limanowski Dom Kultury. Jej celem jest utrzymanie tożsamości lokalnej, przekazanie zwyczajów, tańców, gwary, a także kuchni regionalnym przyszłym pokoleniom.

spotkanie-z-folklorem

Polecamy: Zespół Góralsi porwał publiczność! Gorąca noc w Tymbarku [zdjęcia/wideo]

Podczas dwóch spotkań, które odbyły się 5 sierpnia i 2 września, oprócz prezentacji zespołów regionalnych, uczestnicy wydarzenia mogli brać udział w warsztatach. Nauka tańców regionalnych, a także spotkania z zespołami zostały przygotowane dla osób chcących poszerzyć swoją wiedzę związaną z folklorem.

Polecamy: Kierował quadem "na podwójnym gazie". Odpowie przed sądem

limanowskie-spotkanie-z-folklorem

Podczas spotkań z folklorem na scenie zaprezentowały się między innymi zespoły regionalne z Limanowej, Jurkowa i Szczyrzyca. Cykl dwóch spotkań zakończył pokaz filmu „Tańce, stroje i instrumenty pasterskie regionu lachowsko-orawskiego”, prezentujący kulturę między innymi regionu limanowskiego i szczyrzyckiego.

Polecamy: Nietrzeźwy mężczyzna pobił 30-latka w centrum Limanowej. Jest w rękach policji

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., zdjęcia/wideo W. Rusin

 

[gallery ids="5831,5830,5829,5828,5827,5826,5825,5824"]