Dobiegają końca wakacje, które w gminie Tymbark obfitowały w ofertę zajęć edukacyjnych dla dzieci. Jedną z propozycji były wakacje w bibliotece - zobacz efekty zajęć i wspólną zabawę!

Od początku lipca do połowy sierpnia dzieci uczestniczyły w trzech modułach zajęć, z uwzględnieniem różnorodnych zainteresowań i pasji. Były to: zajęcia plastyczne, warsztaty robotów, a także nauka kaligrafii i iluminatorstwa.

Polecamy: Starosta podsumowuje kadencję. Zobacz najważniejsze inwestycje!

Jedną z form miłego spędzenia wolnego czasu były zajęcia plastyczne, które prowadziła Edyta Kolawa. Odbywały się w dwóch grupach wiekowych: od 7-10 lat i od 11-14 lat. Podczas poszczególnych spotkań, pod kierunkiem instruktorka powstawały różnorodne przedmioty oraz bibeloty, dzieci samodzielnie wykonywały: ozdobne ramki z inicjałem, notesy, pamiętniki, magnesy na lodówkę, breloczki, plecione bransoletki, malowane lampiony, „łapacze snów” i witraże. Dużą popularnością wśród chłopców cieszyły się warsztaty robotów, prowadzone przez instruktorów z Firmy Nowoczesny Wymiar Edukacji. W trakcie bloku zajęć uczestnicy poznali podstawowe zagadnienia z informatyki, uczyli się konstruowania i programowania robotów przy użyciu zestawów Lego. Poznali zastosowanie mikrokontrolerów, wysięgników, czujników dotyku, nauczyli się zdalnie sterować robotem przy pomocy czujników i pilota.

Polecamy: Pamięć o żołnierzach wyklętych wiecznie żywa w Żmiącej! [zdjęcia/wideo]

Ostatnią z form twórczego spędzenia czasu były zajęcia z kaligrafii i iluminatorstwa, które prowadziła Lidia Marek-Jurkowska, kustosz Muzeum Ziemi Limanowskiej. Dzieci poznały technikę kreślenia liter na przykładzie średniowiecznej uncjały z wykorzystaniem piórka. Zapoznały się z tajnikami zdobienia tekstu, a także podstawami iluminatorstwa, zasadami mieszania kolorów, by uzyskać odpowiednią barwę z uwzględnieniem złoceń.

-Niezwykle klimatyczne i relaksujące zajęcia pozwoliły poznać tajniki średniowiecznych skrybów i stały się inspiracją do pięknego pisania i zdobienia tekstów. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za zainteresowanie, liczny udział i twórczo spędzony wolny czas - informują organizatorzy

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., Źródło: UG Tymbark