15 sierpnia można śmiało nazwać Wielkim Świętem Szczyrzyca. Oprócz odpustu ku czci Matki Bożej Szczyrzyckiej obchodzono również Święto Owocobrania z Jarmarkiem Cysterskim, połączone z Dniem Ziemi Szczyrzyckiej oraz X Targami Tradycyjnej i Regionalnej Żywności.

Święto rozpoczęło się Mszą Świętą dożynkową na placu św. Stanisława w Szczyrzycu pod przewodnictwem kard. Stanisława Dziwisza, następnie odbył się uroczysty przemarsz na Szczyrzyckie Błonie oraz oficjalne otwarcie Święta Owocobrania i powitanie zaproszonych gości przez gospodarza Wójta Gminy Jodłownik Pawła Stawarza.

Polecamy: Odpust ku czci Szczyrzyckiej Pani i niezwykły jubileusz [wideo]

-Dzisiejsze święto jest okazją do spotkania się w miłym towarzystwie, ale to przede wszystkim tradycja, która już od tylu lat jest kontynuowana na szczyrzyckiej ziemi. Dzisiaj możemy podziękować za zbiory i plony oraz cieszyć się z urodzajności naszych ziem. Niech Święto Owocobrania zawsze przypomina Wam o tradycji minionych pokoleń oraz pracy, która choć często ciężka przynosi radość i widoczne owoce. Wszystkim życzę udanego spotkania - mówił podczas otwarcia imprezy Starosta Limanowski Jan Puchała

Na scenie wystąpiły licznie zespoły regionalne: „Pnioki” i „Śwarni Łojce” z Sadku-Kostrzy, „Mali Szczyrzycanie” i „Szczyrzycanie”, zespół ludowy „Sami Swoi” z Krasnych-Lasocic, zespól Folk Dance UBT Premiera z Lwowa, a także Karolina Szczurowska z zespołem – uczestniczka The Voice Kids 2018 oraz gwiazda wieczoru zespół KORDIAN.

Polecamy: Wybory 2018: Jakie plany ma Starosta Limanowski Jan Puchała?

O godz. 21.30 odbył się występ grupy artystycznej Leśne Licho – pokaz tańca z ogniem a, później pokaz sztucznych ogni i zabawa taneczna przy dźwiękach zespołu ALVARO. Impreza koordynowana była przez prowadzących konferansjerów Leszka Mazana i Katarzynę Siwiec.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., źródło: UG Jodłownik