Szpital w Limanowej rozpoczyna kolejną inwestycję. Tym razem prace dotyczą Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii, który dotychczas zlokalizowany był na 4 piętrze głównego budynku. Przebudowa i doposażenie oddziału to wydatek łącznie blisko 3 mln złotych.

Przebudowa i doposażenie Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii - to kolejna inwestycja, która wkrótce rusza w limanowskim szpitalu. Dotychczas oddział ten posiadał 7 stanowisk dla pacjentów dorosłych w stanach bezpośredniego zagrożenia życia, z ciężkimi obrażeniami wielonarządowymi, niewydolnością oddechową i krążeniową, po zabiegach operacyjnych, urazach czy zatruciach.

Polecamy: Grzegorz Biedroń: rezygnacja ze stanowiska prezesa jest dla mnie oczywista [wywiad]

Nowo zaprojektowany oddział będzie miał przede wszystkim nowe rozwiązania organizacyjne, techniczne i sanitarne, które mają za zadanie ograniczenie ryzyka przeniesienia chorób poza miejsce leczenia i wtórnego zakażenia.

Na oddziale powstaną:

  • pomieszczenia pielęgnacyjne pacjentów: 6-stanowiskowa sala intensywnego nadzoru, izolatka z wejściem przez śluzę umywalkowo-fartuchową umożliwiającą transport chorego na łóżku, punkt pielęgniarski z pokojem przygotowawczym oraz brudownik
  • pomieszczenia ogólne do których zaliczono pokój lekarzy z węzłem sanitarnym, pokój ordynatora oddziału, pokój pielęgniarki oddziałowej, pokój socjalny, magazyn czysty i magazyn sprzętu
Polecamy: Prace przy wodociągu. Sprawdź, gdzie dzisiaj zabraknie wody!

Oddział zostanie również doposażony w nowoczesny sprzęt medyczny i meble. Pojawią się nowe łóżka, respiratory, kardiomonitory, pompy infuzyjne, systemy grzewcze pacjentów, mosty medyczne.

Inwestycja ta w całości finansowania jest ze środków własnych szpitala, a jej zakończenie planowane jest jeszcze na koniec bieżącego roku.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., fot. Szpital Limanowa