Za nami trudny weekend na drogach Limanowszczyzny. Zaledwie w ciągu dwóch dni doszło aż do dwunastu kolizji. Policja zatrzymała również dwóch nietrzeźwych kierowców. Zobacz szczegóły!

W sobotę na drogach powiatu doszło do pięciu kolizji. W niedzielę było ich więcej, bo aż siedem. Łącznie w ciągu dwóch dni odnotowano dwanaście kolizji.

Polecamy: Wierni świętowali prymicje biskupa z Pisarzowej [zdjęcia/wideo]

-Najczęstszą przyczyną kolizji było niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze - informuje mł. asp. Jolanta Mól rzecznik prasowy limanowskiej policji

Do najpoważniejszego zdarzenia, jak już informowaliśmy, doszło w niedzielę w Młyńczyskach. 27-letni kierujący pojazdem marki Ford Focus nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, na łuku drogi zjechał na przeciwległy pas ruchu i doprowadził do zderzenia czołowego z kierującym pojazdem marki Renault Clio.

W wyniku zdarzenia 4 osoby zostały zabrane do szpitala (kierujący i pasażerowie z Renault Clio, w tym dwoje dzieci). Na szczęście ich obrażenia nie były poważne, a sprawca został ukarany mandatem.

Polecamy: Czołowe zderzenie dwóch samochodów. Cztery osoby, w tym dwoje dzieci, w szpitalu

Oprócz kolizji w weekend nie zabrakło również kierowców prowadzących samochód pod wpływem alkoholu.

-O godz. 12:40 w Limanowej na ul. J. Marka policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali 29-letniego kierującego samochodem marki Fiat Seicento, który kierował pojazdem w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało ponad 1 promil alkoholu w organizmie. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy. O godz. 23:40 policjanci z Mszany Dolnej zatrzymali 17-letniego kierującego motorowerem, u którego stężenie alkoholu w organizmie wyniosło 0,6 promila. Sprawą nietrzeźwych kierujących zajmie się teraz Sąd. - informuje mł. asp. Jolanta Mól

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.