Od września tego roku limanowski katecheta, ks. Sylwester Brzeźny, rozpocznie pracę w Wydziale Duszpasterstwa Młodzieży Kurii Diecezji Tarnowskiej.

Przedstawiciele Powiatu Limanowego wręczyli nagrodę uznaniową ks.Sylwestrowi Brzeźnemu nauczycielowi religii w I LO w Limanowej, który od września rozpoczyna pracę w Wydziale Duszpasterstwa Młodzieży Kurii Diecezji Tarnowskiej.

Podziękowania dla ks. Sylwestra złożyli Jan Puchała Starosta Limanowski, Mieczysław Uryga Wicestarosta Limanowski oraz Artur Krzak Dyrektor Wydziału Edukacji i Sportu oraz Anna Mruk Dyrektor I LO w Limanowej.

 

Polecamy: Powódź 2018: Ile wynoszą straty w powiecie? Kwota robi wrażenie!

ksiądz Sylwester

Ksiądz Sylwester dał się poznać jako bardzo dobry pedagog i wychowawca. Świadczą o tym sukcesy zdobywane przez uczniów w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Biblijnej oraz bardzo aktywny udział w życiu szkoły, który zaowocował wieloma cennymi inicjatywami kształtującymi szlachetne postawy wśród młodzieży.

-To ogromna radość, że wśród nas ludzie, którzy pokłady swojej energii potrafią przemieniać w dobro świadczone bliźniemu. Swoją wrażliwą i otwartą, na potrzeby drugiego człowieka postawą oraz niegasnącą nadzieją w dobroduszność innych ludzi, świadczy ksiądz o nauce Chrystusa i Jego Ewangelii. Dziękujemy za nieustanne ciepło, otwartość i uśmiech kierowane do parafian, a w sposób szczególny do młodzieży, z którą Ksiądz współpracował – mówił Starosta Limanowski Jan Puchała, a następnie wraz z Wicestarostą wręczyli ks. Sylwestrowi list z gratulacjami oraz przekazali najlepsze życzenia.

Ks. Sylwester Brzeźny pochodzi z parafii św. Andrzeja Apostoła w Porąbce Uszewskiej. Urodził się 4 grudnia 1983 r. w Brzesku. Ukończył Szkołę Podstawową w Porąbce Uszewskiej a następnie LO przy Zespole Szkół Technicznych w Tarnowie – Mościcach.

Polecamy: Nie żyje Moniek Goldfinger - świadek likwidacji getta w Nowym Sączu

Formację w Wyższym Seminarium Duchownym w Tarnowie kapłan rozpoczął w 2002 r. W Bazylice Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej ksiądz Sylwester pracował od 2015 roku. W Limanowej przez 3 lata był duszpasterzem młodzieży, prefektem I LO w Limanowej. Duchowny pełnił także funkcję parafialnego i rejonowego moderatora Kręgów Rodzin Domowego Kościoła, a także opiekuna Katolickiego Stowarzyszenia młodzieży i wolontariatu w I LO w Limanowej.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.