Piękny zabytkowy kościół i wspaniali artyści w repertuarze muzyki klasycznej. Ostatni w tym roku koncert w kościele pod wezwaniem Szymona i Jusy Tadeusza w Dobrej już w tę niedzielę.

Od kilku lat Gminny Ośrodek Kultury w Dobrej organizuje serię wakacyjnych koncertów pod nazwą Letnie Koncerty Kameralne. Miejscem tych wydarzeń kulturalnych jest zabytkowy kościół w Dobrej. Każde spotkanie z muzyką to wybitni instrumentaliści i wokaliści z Polski i całego świata.

Polecamy: 106-letnia zakonnica apeluje do polskiej młodzieży. Nagranie robi furorę w internecie [wideo]

W niedzielę 5 sierpnia w Dobrej wystąpią Oskar Koziołek Goetz ( bas baryton), Michał Rożek (skrzypce), Mateusz Rożek (fortepian) oraz Urszula Palka Ranosz (sopran). Artyści podczas koncertu zaprezentują między innymi muzykę J. Haydna czy S. Moniuszki. Duet przy akompaniamencie skrzypiec i fortepianu zaśpiewa utwory świeckie i religijne.

koncert-kameralny-dobra

Polecamy: Znamy kandydata PiS-u na burmistrza Limanowej [zdjęcia/wideo]

Oskar Koziołek Goetz (bas, baryton)

Pochodzący spod Głogówka na Opolszczyznie absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. Opolu, Uniwersytetu Opolskiego oraz Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie. Śpiewak podejmujący wielostronną działalność muzyczną w kraju i zagranicą, związany m. in. z zespołami Deutsche Oper w Berlinie, Rundfunkchor Berlin, Solistenensemble Phoenix16, Winteroper w Poczdamie. Wykonuje muzykę zróżnicowaną stylistycznie, od baroku po współczesność, recitale pieśniarskie i operowe, uczestniczy w prawykonaniach muzyki eksperymentalnej, nominowany wraz z zespołem Solistenensemble Phoenix16 do Fryderyka 2015 za „Passio“ Dariusza Przybylskiego.

Mateusz Rożek (fortepian)

Urodzony w Opolu, pochodzi z rodziny o tradycjach muzycznych. Naukę gry na fortepianie rozpoczął w 7 roku życia. Ukończył z wyróżnieniem edukację w Państwowej Szkole Muzycznej I i II st. im. F. Chopina w Opolu w klasie prof. Celiny Hellerowej. Jest absolwentem Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie fortepianu prof. Alicji PaletyBugaj.

Michał Rożek (skrzypce)

Urodzony w Zgorzelcu, pochodzi z rodziny o tradycjach muzycznych. Edukację muzyczną rozpoczął w wieku niespełna 5 lat od nauki gry na fortepianie. Regularne lekcje gry na skrzypcach realizował od siódmego roku życia w PSM I i II st.im. Fryderyka Chopina w Opolu w klasie mgr Bożeny Wołowczyk, Michała Sinielnikowa i prof. Jarosława Pietrzaka. Studiował w Hochschule für Musik und Theater w Hamburgu pod kierunkiem prof. Petru Munteanu, prof. Winfrieda Rüssmanna i prof. Andreasa Röhna, którego jest absolwentem.

Urszula Palka-Ranosz (sopran)

Swoją edukacje muzyczną rozpoczęła w wieku 11 lat w Społecznej Szkole Muzycznej w Tymbarku w klasie fletu Jana Rośka, następnie kontynuowała w klasie fletu prof. Aldony Pater w Państwowym Liceum Muzycznym w Krakowie. Edukację wokalną rozpoczęła w 2003 roku w klasie śpiewu profesor Bożeny Betley/Betlej/. Podczas studiów brała udział w koncertach i przedstawieniach organizowanych przez uczelnię i nie tylko. Jednym z ważniejszych była premiera opery Tadeusz Szeligowskiego „Bunt Żaków w reżyserii studentów warszawskiej Akademii Teatralnej , pod okiem światowej sławy reżysera operowego Michała Znanieckiego. Brała również udział w mistrzowskich kursach wokalnych m.in.: prof. Christiana Elsnera, prof. Ryszarda Karczykowskiego, Wiesława Ochmana, Teresy Żylis -Gara, Urszuli Trawińskiej – Moroz i innych. Pod koniec studiów i po ich zakończeniu śpiewała w „Mazowieckim Teatrze Muzycznym – Operetka” pod dyr. Włodzimierza Izbana. Od 2013 roku łączy pracę Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Dobrej, dyrygenta dobrzańskiego Chóru Belcanto i pracę artystyczną.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.