Synoptycy znowu ostrzegają o możliwości wystąpienia burz z gradem. Tym razem ostrzeżenie obowiązujące na terenie całego powiatu limanowskiego ma charakter drugiego stopnia.

-Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu, lokalnie także gradu. Suma opadów miejscami od 25 mm do 40 mm, a porywy wiatru do 70 km/h - czytamy w komunikacie Biura Prognoz Meteorologicznych w Krakowie

Polecamy: Portret pamięciowy sprawcy rozboju w Zalesiu. Pomóż policji w poszukiwaniach!

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska to aż 90 proc. Ostrzeżenie obowiązuje dzisiaj, do godzin wieczornych.

Przypomnijmy, że ostrzeżenie drugiego stopnia przewiduje wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Niebezpieczne zjawiska lub skutki ich wystąpienia w silnym stopniu ograniczają prowadzenie działalności.

Polecamy: Biedronka wycofuje dwie serie mrożonek. Mogą zawierać groźne bakterie!

-Spodziewaj się zakłóceń w codziennym funkcjonowaniu. Zalecana duża ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej. Przestrzegaj wszystkich zaleceń wydanych przez służby ratownicze w sytuacji zagrożenia. Dostosuj swoje plany do warunków pogodowych - informuje BPM Kraków

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.