Powiat Limanowa: Kolejne dofinansowanie dla Lokalnej Organizacji Turystycznej Powiatu Limanowskiego na ekologiczne inicjatywy
**W ramach konkursu Małopolska Pszczoła organizowanego przez Województwo Małopolskie Lokalna Organizacja Turystyczna Powiatu Limanowskiego otrzymała dotację w wysokości 48 000 zł.**To już drugie z rzędu dofinansowanie na inicjatywy wspierające pszczoły i pszczelarstwo dla Lokalnej Organizacji Turystycznej Powiatu Limanowskiego.
W dniu 27.05. 2021 r. w miejscowości Królowa Górna (gmina Kamionka Wielka) na terenie utworzonej z projektu pasieki edukacyjnej miało uroczyste wręczenie czeków przez Wicemarszałka Województwa Małopolskiego Pana Łukasza Smółki. Dofinansowanie odebrała Pani Agata Zięba Prezes Lokalnej Organizacji Turystycznej Powiatu Limanowskiego, Wicestarosta Limanowski.
To już kolejny rok jak wspieramy pszczelarstwo w powiecie limanowskim. Chcemy każdego roku poprawiać bazę pożytkową w powiecie limanowskim, tak aby skutecznie pomagać zapylaczom, nie zapominamy także o pszczelarzach i stałym podnoszeniu przez nich wiedzy, dlatego też planujemy zorganizować konferencję z udziałem uznanych ekspertów pszczelarstwa, wydane mapy pozwolą rozpowszechnić informacje o dostępnych pasiekach szerszej grupie osób zainteresowanych zakupem naszych lokalnych miodów. informuje Agata Zięba Prezes Lokalnej Organizacji Turystycznej Powiatu Limanowskiego.
W ramach projektu planowana jest organizacja nasadzeń roślin miododajnych w 12 lokalizacjach na terenie powiatu limanowskiego. Nasadzenia zostaną zorganizowane w miejscach ogólnodostępnych w uzgodnieniu z samorządami. Planowany jest zakup co najmniej 5 000 roślin (drzew i krzewów). Rośliny zostaną posadzone przez wolontariuszy, z którymi Lokalna Organizacja Turystyczna nawiąże kontakt. W planach jest także organizacja konferencji pszczelarskiej na co najmniej 100 osób, którą poprowadzą profesjonaliści w swej dziedzinie. Zostaną również na niej podsumowane działania projektu. Zorganizowany zostanie także konkurs fotograficzny dla mieszkańców powiatu limanowskiego i wydany zostanie kalendarz pszczelarski z wygranymi zdjęciami. Kalendarz zostanie wydrukowany w nakładzie 400 egzemplarzy. Zrealizowane zostaną 3 warsztatów dla dzieci w przedszkolach na terenie powiatu limanowskiego. Wydana zostanie mapa turystyczna z zaznaczonymi pasiekami z terenu naszego powiatu w nakładzie 1000 sztuk, w których zawarte zostaną również najważniejsze informacje o ofercie sprzedażowej i usługowej gospodarstw pasiecznych. Mapa będzie dostępna w punktach informacji turystycznej na terenie powiatu jak również przekazana do zainteresowanych gospodarstw pasiecznych.
Projekt będzie promowany za pośrednictwem ulotek prezentujących dobre praktyki w pszczelarstwie.
Starostwo Powiatowe w Limanowej, powiat.limanowski.pl/blog/kolejne-dofinansowanie-dla-lokalnej-organizacji-turystycznej-powiatu-limanowskiego-na-ekologiczne-inicjatywy/
Autor: Michał