17 marca br. został rozstrzygnięty I Powiatowy Konkurs fotograficzny o Tadeuszu Kościuszce „Siebie samego doskonalić nie zapomnij”. Celem Konkursu była popularyzacja wizerunku Tadeusza Kościuszki i głoszonych przez niego ponadczasowych idei. Warunkiem uczestnictwa w Konkursie było upodobnienie się do postaci Tadeusza Kościuszki (portret, scenka z życia), sfotografowanie przez uczestnika konkursu własnej stylizacji i nadesłanie zdjęcia na adres organizatora.

Honorowy Patronat nad konkursem objął Starosta Limanowski Mieczysław Uryga oraz Wójt Gminy Limanowianin in">Limanowa Jan Skrzekut.

Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Siekierczynie.

Komisja konkursowa, przyznała następujące miejsca:

Kategoria I – klasy 0-3:

  • I miejsce: Miłosz Ślimak – Szkoła Podstawowa im. Stanisława Reymonta w Pasierbcu, opiekun Pani Natalia Wątroba
  • II miejsce: Aleksandra Jabłońska – Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Konstytucji 3 Maja w Męcinie, opiekun Pani Halina Woźniak
  • II miejsce: Małgorzata Nawara – Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Jana Pawła II w Kasince Małej, opiekun Pani Agnieszka Wróbel
  • III miejsce: Jakub Kubowicz – Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Juliana Tuwima w Kasince Małej, opiekun Pani Małgorzata Knapczyk

Kategoria II – klasy 4-6:

  • I miejsce: Natalia Pierzchała – Szkoła Podstawowa im. Stanisława Wyspiańskiego w Rupniowie, opiekun Pani Marta Stolarz-Zwierczyk
  • II miejsce: Patrycja Gniadek – Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Limanowej, opiekun Pani Katarzyna Florek i Pani Beata Kaczmarczyk
  • II miejsce: Michał Nawara – Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Jana Pawła II w Kasince Małej, opiekun Pani Dorota Borowiec
  • III miejsce: Bartłomiej Bierowiec – Zespół Placówek Oświatowych – Szkoła Podstawowa Nr 1 w Kasince Małej, opiekun Pani Dorota Borowiec
  • III miejsce: Mateusz Pająk – Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Siekierczynie, opiekun Pani Justyna Pająk

Kategoria III – klasy 7-8:

  • I miejsce: Anna Mól – Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Stanisława Konarskiego w Starej Wsi, opiekun Pani Małgorzata Opiela
  • II miejsce: Bartłomiej Ardecki – Szkoła Podstawowa im. ks. Józefa Górszczyka w Pisarzowej, opiekun Pani Wiesława Siciarz
  • II miejsce: Krystian Klag – Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Jastrzębiu, opiekun Pani Maria Klag, Pani Ewa Iwańska, Pani Małgorzata Mróz
  • III miejsce: Timotej Stypuła – Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Limanowej, opiekun Pani Katarzyna Florek, Pani Beata Kaczmarczyk

Wyróżnienia:

  • Emilia Stanisławska – Szkoła Podstawowa im. św. Floriana w Glisnem, opiekun Pani Anna Stanisławska
  • Zofia Kurek – Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Zawadce, opiekun Pani Natalia Leśniak-Florek
  • Wojciech Śliwa – Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Łętowym, opiekun Pani Natalia Ciołkiewicz
  • Aleksandra Piszczek – Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Siekierczynie, opiekun Pani Renata Bulanda
  • Szymon Bulanda – Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Limanowej, opiekun Pani Katarzyna Florek, Pani Beata Kaczmarczyk
  • Amelia Piekarczyk – Szkoła Podstawowa im. św. Floriana w Glisnem, opiekun Pani Anna Stanisławska
  • Patryk Bednarczyk – Szkoła Podstawowa im. Stanisława Reymonta w Pasierbcu, opiekun Pani Natalia Wątroba
  • Jarosław Bargieł – Szkoła Podstawowa im. Juliana Tuwima w Kaninie, opiekun Pani Krystyna Raszek
  • Bartłomiej Woźniak – Zespół Placówek Oświatowych im. Katarzyny Smreczyńskiej Konina, opiekun Pani Grażyna Kowalczyk
  • Zuzanna Gurgul – Szkoła Podstawowa im. Jana Kochanowskiego w Świdniku, opiekun Pani Ewa Rapacz
  • Michał Jarosz – Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Łętowym, opiekun Pani Natalia Ciołkiewicz
  • Oliwia Wątroba – Szkoła Podstawowa im. Stanisława Reymonta w Pasierbcu, opiekun Pani Natalia Wątroba
  • Stanisław Zapała – Zespół Placówek Oświatowych im. Katarzyny Smreczyńskiej Konina, opiekun Pani Grażyna Kowalczyk
  • Kacper Gawlik – Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Konstytucji 3 Maja w Męcinie, opiekun Pani Barbara Pacholarz

Nagroda specjalna – dzieci ze świetlicy Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Łętowym:
Michał Dorczak, Igor Halama, Błazej Steczek, Anna Tromiczak, Dorota Tromiczak, Alicja Tromiczak, Krzysztof Węglarz, , Mateusz Wąchała, Aleksandra Krzanik