19 sierpnia w gminie Dobra odbyły się coroczne Dożynki. Przed rozpoczęciem Święta Plonów, w parku im. Małachowskich, rozegrano także zawody o Puchar Wójta Gminy Dobra w łucznictwie olimpijskim. Zobacz te zmagania!

Już po raz drugi, w pięknej scenerii Parku Małachowskiego odbyły się zawody o Puchar Wójta Gminy Dobra w łucznictwie olimpijskim dzieci i młodzieży. Na starcie stanęło aż 47. zawodników z 6 klubów małopolski.

Polecamy: Zabytki w gminie odzyskają dawny blask! [zdjęcia]

Dzięki zaangażowaniu rodziców, którzy przygotowali wspaniały poczęstunek dla wszystkich, zawody przebiegały w rodzinnej i piknikowej atmosferze. Emocji jednak nie brakowało, szczególnie w pojedynkach o wspaniałe puchary i statuetki.

W poszczególnych kategoriach miejsca na podium zdobyli:

kat. juniorów:

dziewczęta:

 1. Zuzanna Kościelniak Grot.Zabierzów,
 2. Dominika Czyrnek, Błękit
 3. Patrycja Miśkowiec, Błękit
chłopcy:
 1. Szczebak Kamil Dąbrowia,
 2. Ceklarz Paweł, Błękit,
 3. Kotlarski Szymon, Zamek Suski
kat. młodzików:

dziewczęta:

 1. Seternus Angelika, Dąbrowia,
 2. Wojtyłko Emilia, Sokole Oko,
 3. Miśkowiec Angelika, Błękit
chłopcy:
 1. Marek Trzópek, Błękit,
 2. Spyrka Łukasz, Zamek Suski,
 3. Słuszniak Jakub, Płaszowianka
kat. dzieci:

dziewczęta:

 1. Kawończyk Izabela, Sokole Oko,
 2. Boguń Karolina, Sokole Oko,
 3. Janoszek Maja, Zamek Suski
chłopcy:
 1. Gardato Piotr, Diana Wolbrom,
 2. Kapera Jakub, Błękit
 3. Miśkowiec Bartosz, Błękit
zawodnicy otrzymali medale oraz nagrody rzeczowe.

W zawodach specjalnych o Puchar Wójta Gminy Dobra bezpośrednio rywalizowała ze sobą pierwsza 6 zawodników po klasyfikacji punktowej z każdej kategorii . W pięciu przypadkach zwyciężyli najlepsi w strzelaniu punktowym. Tylko wśród juniorów Paweł Ceklarz pokonał w finale zawodnika Dąbrowii 6:4, zdobywając puchar.

Polecamy: Dofinansowanie na modernizację drogi w gminie

Sekcja Łucznictwo sportowe działa prężnie od 5 lat dzięki dotacji UG na rozwój sportu wśród dzieci i młodzieży. Trzykrotnie pozyskała także środki z Ministerstwa Sportu w ramach projektu Klub.

Zawodnicy to ścisła czołówka Małopolski - również sukcesy ogólnopolskie są ich udziałem Ubiegły rok to mistrzostwo Polski w drużynie wśród dziewczyn (Dominika Czyrnek) i wice mistrzostwo chłopców (Marek Trzópek i Paweł Ceklarz), a indywidualny brązowy medal - Marek Trzópek.

Rok 2018 to 12. miejsca Patrycji Miskowiec wśród dziewczyn na 140. startujących i Pawła Ceklarza na 110 startujących w mistrzostwach Polski juniorów młodszych oraz 12. miejsce Dominiki Czyrnek na OOM w Bytomiu i 4. miejsce 1.punkt do podium Marka Trzópka na Mistrzostwach Polski Młodzików. Przed nimi jeszcze 3 bardzo ważne starty ogólnopolskie.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.