11 listopada 1918 r. Polska odzyskała niepodległość. Nasz kraj po 123 latach zniewolenia powrócił na polityczną mapę Europy. Co roku w tym dniu odbywały się uroczyste obchody, upamiętniające to wydarzenie. W tym roku jednak z uwagi na obecną sytuację epidemiologiczną, a tym samym bezpieczeństwo nas wszystkich, dzień ten upamiętniono symbolicznie. Tegoroczne Święto Niepodlegołości, przybrało inny charakter niż dotychczas.

Pamięć tamtych dni uczcili przedstawiciele Powiatu Limanowskiego. Starosta Mieczysław Uryga, Przewodnicząca Rady Powiatu Ewa Filipiak oraz Członek Zarządu Wojciech Włodarczyk złożyli wiązanki kwiatów i zapalili znicze pod patriotycznymi pomnikami, znajdującymi się na terenie powiatu limanowskiego.

W Limanowej delegacja udała się przed pomniki Komendanta Józefa Piłsudskiego oraz Nieznanego Żołnierza na Rondzie Niepodległości.

Delegacja odwiedziła także pomniki patriotyczne zlokalizowane na cmentarzu parafialnym w Mszanie Dolnej, m.in. pomnik ofiar II wojny światowej, symbolizujący męczeństwo narodu polskiego i jego walkę o wolność.

Przedstawiciele Powiatu Limanowskiego, nie zapomnieli również o tzw. Pomniku Spotkań Pokoleń na Przełęczy Marszałka Edwarda Śmigłego – Rydza (Przełęcz Chyszówki), gdzie posadowiony jest kamienny obelisk z 1938 r. oraz krzyż Piłsudskiego z 1928 r. Upamiętniają one walkę Legionów Polskich w 1914 r. W tym miejscu, co roku, 11 listopada odbywa się uroczysta msza święta.