Wszystkie drogi powiatowe są obecnie przejezdne, na niektórych odcinkach można napotkać nieznaczne utrudnienia spowodowane zamuleniem. Trwa usuwanie skutków nawałnic na Limanowszczyźnie.

Wszystkie miejsca stwarzające zagrożenie na drogach powiatowych, zostały przez służby Powiatowego Zarządu Dróg w Limanowej odpowiednio zabezpieczone - podkreśla starosta limanowski Jan Puchała

Polecamy: Wiesław Janczyk odznaczony przez miasto Limanowa! Nadanie medalu w sobotę

Na terenie powiatu limanowskiego, od momentu ogłoszenie pogotowia przeciwpowodziowego pracują wszystkie służby PZD. Trwa usuwanie szkód i prowadzone są prace porządkowe. Obecnie pracują dwie komisje, które zostały powołane do oszacowania powstałych na drogach start.

Polecamy: Jak odbudować straty po powodzi? Spotkanie władz w Kamienicy [zdjęcia]

Największych szkód należy się spodziewać na odcinkach, gdzie wylała rzeka Łososina – czyli w miejscowościach Limanowa, Koszary i Piekiełko, a także Młynne i Laskowa, jak również Podłopień i Wilkowisko.

Polecamy: Zderzenie na krajówce. Cztery osoby w szpitalu, w tym dwoje dzieci

Obecnie nie ma utrudnień na drogach powiatowych i na drodze krajowej nr 28. Jeśli chodzi o drogi wojewódzkie nieprzejezdna jest droga nr 968 Lubień – Mszana Dolna – Kamienica – Zabrzeż (w miejscowości Lubomierz), most w miejscowości Kamienica oraz w miejscowości Szczawa (rejon os. Wiatrówki), natomiast to bez problemów można poruszać się drogą nr 965 Limanowianin in">Limanowa – Bochnia – Zielona.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.