Choć na odważne stwierdzenia jeszcze za wcześnie, najgorsze chyba za nami, jeśli chodzi o intensywne opady deszczu. Największe straty żywioł wyrządził w naszym powiecie, zwłaszcza w gminie Kamienica. Jak wygląda aktualna sytuacja?

Jak informuje PSP Limanowa, obecnie na terenie naszego powiatu nie ma już miejscowości odciętych od świata. Najgorzej było w Zasadnem, gdzie została przerwana droga. Obecnie przejazd jednak jest już możliwy.

Polecamy: Sławomir gwiazdą Dni Mszany Dolnej! Zobacz szczegóły imprezy!

-Obecnie prowadzone są działania odtworzeniowe, m.in. w Szczawie. W nurcie rzek wciąż są drzewa, które trzeba usunąć. Woda trochę opadała, ale trzeba przygotować się na ewentualną drugą falę - informuje bryg. Tomasz Pawlik, rzecznik prasowy PSP Limanowa

Polecamy: X Wyścig Górski Limanowianin in">Limanowa - jakie atrakcje czekają na kibiców? [zdjęcia]

Zasadne Powódź

Obecnie deszcz już nie pada. Powoli sytuacja pogodowa się stabilizuje.

-Co do strat nie mamy jeszcze dokładnych ustaleń. Jednakże największe z nich na pewno będą w infrastrukturze. Każda z poszczególnych gmin będzie szacować straty indywidualnie - dodaje bryg. Tomasz Pawlik

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.