Informacje

06.10.2020

Decyzją Wojewody Małopolskiego Łukasza Kmity termin na nadsyłanie zgłoszeń do Konkursu zaŚPIEWAJ I TY NIEPODLEGŁEJ III edycja #Rozśpiewana małoPOLSKA od Bałtyku aż do Śląska! Został przedłużony do 14 października 2020 r.

Celem konkursu jest zwiększenie wśród dzieci i młodzieży świadomości na temat wydarzeń związanych z odzyskaniem niepodległości. Tegoroczny konkurs zachęca młodzież do wyboru pieśni nie tylko związanych z odzyskaniem przez Polskę niepodległości, ale i utworów, które nawiązują do ważnych wydarzeń historycznych :
– wojny polsko – bolszewickiej,
– powstań i plebiscytu na Górnym Śląsku,
– plebiscytu na Warmii, Mazurach i Powiślu,
– zaślubin Polski z morzem.

W Konkursie udział mogą wziąć soliści oraz zespoły liczące do 5 osób. Zadanie konkursowe polega na nagraniu utworu patriotycznego – piosenki bądź utworu instrumentalnego trwającego maksymalnie 5 minut. To okazja, by rozwinąć talent, a także lepiej poznać tradycje polskiej pieśni patriotycznej, zainspirować się nią, pokusić o nowe ciekawe aranże.

Na laureatów czekają atrakcyjne nagrody przygotowane przez organizatorów oraz dodatkowo przez Agencję Mienia Wojskowego.

Zgłoszenia do udziału w konkursie prosimy nadsyłać wyłącznie elektronicznie do 5 października 2020 r., wybierając jeden z poniższych sposobów:

  1. a) przesyłając na adres emailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.;
  2. b) przesyłając za pośrednictwem strony do wysyłki dużych plików np. wetransfer.com lub;
  3. c) za pomocą konta w chmurze (Dropbox, Onedrive, dysk Google).

 

Regulamin Konkursu i szczegółowe informacje do pobrania tutaj

Pod tym LINKIEM można obejrzeć zaproszenie wystosowane przez Wojewodę Małopolskiego Łukasza Kmitę zawierające filmowe wspomnienie z ubiegłorocznej edycji Konkursu.

Zapraszamy do udziału!