W związku z licznymi zniszczeniami na terenie Gminy Kamienica, dzisiaj w urzędzie gminy spotkali się przedstawiciele władz gminy, powiatu i służb porządkowych. W spotkaniu i wizytacji dróg na terenie Gminy Kamienica uczestniczy Starosta Limanowski Jan Puchała.

Władze samorządowe wraz z służbami porządkowymi przeprowadziły wizję lokalną strat dokonanych przez wczorajsze ulewne deszcze. W Gminie Kamienica woda dokonała najwięcej strat w powiecie.Oprócz podmytego mostu w Kamienicy, została całkowicie zerwana droga do miejscowości Zasadne.

Polecamy: Podmyty most w Kamienicy Dolnej! Wjazd tylko poniżej 3,5 tony!

W Szczawie wciąż bez dojazdu pozostaje aż 8 osiedli, w sumie 71 budynków. Łącznie w miejscowości uszkodzone zostały trzy mosty.

Polecamy: Najgorsza noc za nami? Zobacz szkody, jakie wyrządziła wielka woda [zdjęcia]

Na bieżąco śledzimy sytuację i razem z służbami bezpieczeństwa prowadzimy interwencje. Na ten moment zniszczenia w powiecie limanowskim, w tym w Gminie Kamienica są bardzo duże. Zamknięty został most w Kamienicy Dolnej na wskutek bardzo wysokiego poziomu rzeki i podmycia. Wyznaczyliśmy objazd, na miejscu pracują służby – mówi Starosta Limanowski.

 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.