• Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Limanowej oraz Posterunku Policji w Łukowicy namierzyli i zatrzymalitrzechmężczyzn, którzy włamali się do domu skąd skradli miedzy innymi sprzęt RTV. Uciekali samochodem marki Suzuki, którego kierujący miał ponad 2 promile alkoholu. Grozi im nawet do...
  • Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Limanowej oraz Posterunku Policji w Łukowicy namierzyli i zatrzymalitrzechmężczyzn, którzy włamali się do domu skąd skradli miedzy innymi sprzęt RTV. Uciekali samochodem marki Suzuki, którego kierujący miał ponad 2 promile alkoholu. Grozi im nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

    We wtorek (28.07) około godziny 22:00 właściciel domu jednorodzinnego w miejscowości Męcina (gm. Limanowa) przyjechał na swoją posesję i zauważył wybitą szybę w jednym z okien. Mężczyzna powiadomił o włamaniu Policję. Przybyli na miejsce funkcjonariusze ustalili, iż sprawcy skradli m.in. telefon, telewizor, odtwarzacz DVD oraz z garażu zabrali dwie lampy od ciągnika m-ki Zetor. Łącznie straty oszacowano na około 3 tysiące złotych. Oficer dyżurny przekazał podległym patrolom informacje o zdarzeniu. Policjanci natychmiast rozpoczęli poszukiwania sprawców. Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Limanowej oraz Posterunku Policji w Łukowicy już po kilku godzinach zlokalizowali i zatrzymali do kontroli pojazd marki Suzuki. Jechało nim trzech mężczyzn w wieku 33, 46 oraz 54 lat podejrzanych o dokonanie przedmiotowej kradzieży. W samochodzie ujawniono część przedmiotów pochodzących z kradzieży. Okazało się, że 54-latek kierował suzuki w stanie nietrzeźwości – badanie wykazało 2,7 promila alkoholu. Ponadto mężczyzna nie miał uprawnień do kierowania i posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Cała trójka została zatrzymana. Mężczyznom grozi do 10 lat pozbawienia wolności.