Mieszkańcy Jurkowa w gminie Dobra od listopada będą mogli cieszyć się wyremontowanym i rozbudowanym mostem. Mowa o obiekcie w ciągu drogi powiatowej nr 1616K Mszana Górna- Podłopień. Umowa na realizację tej inwestycji już podpisana!

Zadanie „Przebudowa i rozbudowa obiektu mostowego JNI 35000275 w ciągu drogi powiatowej nr 1616K Mszana Górna- Podłopień w km 10+807 w miejscowości Jurków wraz z dojazdami” obejmuje obiekt zlokalizowany w rejonie skrzyżowania z drogą gminną w kierunku Półrzeczek.

Polecamy: Jechała za szybko, samochód wylądował w rowie. Nastoletnia pasażerka w szpitalu

Planowane prace obejmują m.in. roboty rozbiorowe, wykonanie wzmocnionej płyty mostu, wspornika chodnikowego czy podniesienie nośności – obciążenia do 40 ton zgonie z wymogami jak dla obiektów mostowych na drogach powiatowych.

Polecamy: Gmina z nowym sekretarzem, wydział inwestycji starostwa z nowym dyrektorem!

Koszt tej inwestycji to blisko 430 tys. zł, a jej wykonawcą jest Przedsiębiorstwo Usługowo-Inżynieryjne BUDMOST. Koniec prac planowany jest na listopad bieżącego roku. Umowa na wykonanie robót została podpisana w starostwie powiatowym, w obecności Jan Puchały – Starosty Limanowskiego, Mieczysława Urygi – Wicestarosty, Marka Urbańskiego – Dyrektora PZD, Bogumiła Króla – Głównego Księgowego PZD oraz Rafała Jędrzejka z Przedsiębiorstwa Usługowo- Inżynieryjne BUDMOST.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.