Sylwia Zelek, młoda i utalentowana wokalistka pochodząca ze Żmiącej, zdobyła III miejsce na międzynarodowym festiwalu w Witebsku. Reprezentowała tam nasz kraj po zdobyciu I miejsca na Krajowych Eliminacjach do Festiwalu Słowiański Bazar 2018.

Wokalistka zdobyła III miejsce w Międzynarodowym Konkursie Estradowej Piosenki "Witebsk 2018" na Międzynarodowym Festiwalu Sztuk „Słowiański Bazaar w Witebsku”, którego finał odbywał się 16.07 w witebskim amfiteatrze.

Polecamy: Nietrzeźwa z czwórką dzieci spowodowała kolizję. Z pomocą przyjechał pijany mąż

Wydarzenie transmitowane było w białoruskich programach telewizyjnych oraz na antenie wielu innych państw Europy i Azji. Konkurs ten od lat jest największym wydarzeniem kulturalnym na Białorusi.

Reprezentująca nasz kraj Sylwia Zelek rozsławiła nasz kraj piosenką Любовь настала czyli "Miłość nastała". Zachwyciła jurorów i do kraju powraca z III miejscem na podium.

Polecamy: Prace idą pełną parą! Zobacz jak powiat przygotowuje trasę Jubileuszowego Wyścigu Górskiego [zdjęcia]

Przypomnijmy, że Sylwia Zelek to młoda i utalentowana wokalistka pochodząca ze Żmiącej. Na koncie ma już wiele sukcesów, m.in. reprezentowanie Polski na festiwalu piosenki Anny German w Moskwie w 2015 roku. Obecnie studiuje na wydziale wokalno-aktorskim Akademii Muzycznej w Krakowie.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., Źródło fot/wideo: FB Rosyjskiego Ośrodka Kultury i Nauki w Warszawie/FB Sylwii Zelek