Przed nami kolejna X jubileuszowa edycja Mistrzostw Europy w Wyścigach Górskich Limanowa-Przełęcz pod Ostrą, która zapowiada się rekordowo. Wydarzenie to jest największą w regionie imprezą motoryzacyjną, która wpisała się w pejzaż wydarzeń odbywających się na terenie Powiatu Limanowskiego i co roku ściąga tysiące kibiców nie tyko z kraju, ale całej Europy.

Powiat Limanowski od początku wspiera to spektakularne wydarzenie i jest jednym z jego głównych organizatorów, ponieważ trasa wyścigu górskiego mieści się na odcinku drogi powiatowej Limanowianin in">Limanowa – Kamienica. Jedną z form wsparcia jest coroczne przygotowanie trasy wyścigu, poprzez dostosowanie jej do wymogów rozgrywania zawodów w ramach eliminacji Mistrzostw Europy.

Polecamy: Bomba na Dniach Tymbarku? Pijany żartowniś odpowie przed sądem!

 

16 lipca przedstawiciele Zarządu Powiatu: Jan Puchała Starosta Limanowski, Mieczysław Uryga Wicestarosta Limanowski, Agata Zięba Członek Zarządu Powiatu i Marek Urbański Dyrektor PZD Limanowa, wizytowali inwestycje realizowane przez Powiat Limanowski w tym m.in. trasę 10 wyścigu górskiego „Limanowa- Przełecz pod Ostrą”.

Warto dodać, że przed 10 jubileuszowym wyścigiem wykonana została nowa nawierzchnia asfaltowa na drodze powiatowej w miejscowości Stara Wieś o łącznej długości ok. 4 km, obejmująca m.in. 1,5 km odcinek na trasie wyścigu, jak również miejsca przygotowane pod park maszyn. To pozwoli spełnić rygorystyczne wymagania techniczne FIA dopuszczenia trasy do przeprowadzenia eliminacji Mistrzostw Europy.

Polecamy: Nietrzeźwa z czwórką dzieci spowodowała kolizję. Z pomocą przyjechał pijany mąż

Podobnie jak w latach poprzednich Powiatowy Zarząd Dróg w Limanowej wykonał szereg prac przygotowawczych, w tym m.in. czyszczenie nawierzchni, koszenie, uzupełnianie i wzmacnianie poboczy, oznakowanie poziome-krawędziowe, a także prace naprawcze uszkodzonych barier energochłonnych. To wszystko sprawia, że trasa od lat uznawana jest za jedną z najbezpieczniejszych w Europie

-Cieszę, że na terenie Powiatu Limanowskiego już po raz dziesiąty organizujemy Wyścig Górski „Limanowianin in">Limanowa – Przełęcz pod Ostrą”, ponieważ impreza ta stała się już wizytówką nie tylko Limanowszczyzny, ale całego Regionu Małopolski. O sytuacji świadczy fakt, że z roku na rok przybywa coraz większa liczba kibiców – turystów i zarówno impreza, jak i teren naszego powiatu bardzo się im podobają – mówi Starosta Limanowski – Zapraszam do Powiatu Limanowskiego w ostatni weekend 27-29 lipca, który zagwarantuje sportowe emocje na najwyższym poziomie. To właśnie u nas przeżyjecie Państwo niezapomniane chwile i poznacie smak adrenaliny. A szczególne miejsca, zachwycą Was nie tylko pięknem krajobrazu, wspaniałą przyrodą i zabytkami, ale także żywą tradycją i gościnnością ludzi, którzy tutaj żyją – dodaje.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., źródło: Starostwo Powiatowe Limanowa