Na cmentarzu parafialnym w Tymbarku w dniu 13 lipca 2018 roku, wójt gminy Tymbark Paweł Ptaszek i dowódca tymbarskiego Strzelca st. insp. ZS Robert Nowak złożyli wieniec i zapalili znicz na grobie inż. Józefa Marka, legionisty, działacza społecznego niezwykle zasłużonego dla Gminy Tymbark i Limanowszczyzny.

Znicze zapalono i wieńce złożono również na grobach legionistów Tadeusza Kopecia i Jana Kordeczki w 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Polecamy: Niebo rozbłysnęło w takt dostojnej muzyki. Pokaz sztucznych ogni podczas Dni Tymbarku 2018 [wideo]

Wartę przy grobach legionistów wystawili członkowie Jednostki Strzeleckiej nr 2007 im. kpt. Tadeusza Paolone ZS „Strzelec" OSW w Tymbarku , starsi strzelcy Marcin Garbacz i Mateusz Czamara.

Po południu o godz. 17.00 w Gminnej Bibliotece Publicznej w Tymbarku odbyła się konferencja poświęcona Józefowi Markowi, w czasie której odbędzie się promocja biografii inżyniera Marka, autorstwa Stanisława Wcisły.

Polecamy: Limanowianin in">Limanowa pamięta o Wołyniu. Krzyż pamięci stanął obok bazyliki [zdjęcia]

Uroczystości są kolejnym punktem gminnych obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., Źródło/Fot. UG Tymbark