Samochodowe wyścigi górskie, w których, oprócz samochodów „z dachem” startują także bolidy wyścigowe, wymagają szczególnych zabezpieczeń trasy oraz idealnej, zbliżonej do torów wyścigowych, nawierzchni.

Od kilku lat trasa limanowskiego wyścigu, od startu w Starej Wsi aż po metę na Przełęczy pod Ostrą zabezpieczona jest specjalnymi barierami energochłonnymi, które, w razie kolizji zabezpieczą także kierowców bardzo niskich bolidów.

Polecamy: Szpital w Limanowej będzie miał nowego dyrektora. Konkurs już ogłoszony!

wyścig górski Limanowa

Realizowana inwestycja jest możliwa dzięki pozyskanemu przez Zarząd Powiatu Limanowskiego dofinansowaniu zewnętrznemu ze środków Województwa Małopolskiego, a także zaangażowaniu środków własnych powiatu limanowskiego w wysokości 1 mln zł.

Wykonana nowa nawierzchnia asfaltowa o długości ponad 4 km, obejmuje 1,5 km trasy wyścigu oraz miejsca przygotowane pod park serwisowy . Pozwoli to spełnić rygorystyczne wymagania techniczne FIA dopuszczenia trasy do przeprowadzenia eliminacji Mistrzostw Europy.

Polecamy: Gmina Dobra z wizytą w Dobrej. Co nowym punktem współpracy? [zdjęcia]

Podobnie jak w latach poprzednich, Powiatowy Zarząd Dróg w Limanowej wykonuje również szereg prac przygotowawczych, w tym m.in. czyszczenie nawierzchni, koszenie, uzupełnianie i wzmacnianie poboczy, oznakowanie poziome-krawędziowe, a także prace naprawcze uszkodzonych barier energochłonnych. Dzięki temu licząca 5493 metry trasa wyścigu nadal będzie mogła być uznawana jest za jedną z najbezpieczniejszych w Europie.

Więcej informacji znaleźć można na stronach: wysciggorski.pl , gsmp.pzm.pl

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.