• Wczoraj (27 kwietnia br.) około godz. 10:00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Limanowej otrzymał zgłoszenie, że w miejscowości Sechna doszło do zdarzenia w którym mężczyzna miał zostać przygnieciony ciągnikiem. Na miejsce natychmiast skierowano patrol policji. Funkcjonariusze ustalili, iż 70-...
  • Wczoraj (27 kwietnia br.) około godz. 10:00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Limanowej otrzymał zgłoszenie, że w miejscowości Sechna doszło do zdarzenia w którym mężczyzna miał zostać przygnieciony ciągnikiem. Na miejsce natychmiast skierowano patrol policji. Funkcjonariusze ustalili, iż 70-letnia kobieta kierowała ciągnikiem rolniczym m-ki Landini, do którego w sposób niedozwolony został przymocowany za pomocą lin stalowych ciągnik rolniczy marki Ursus wraz z przyczepa wyładowana obornikiem, kierowany przez 41-letniego mężczyznę. Na stromym zboczu prawdopodobnie oba ciągniki wpadły w poślizg, stoczyły się ze skarpy, a ciągnik marki Ursus wywrócił się i przygniótł mężczyznę. 41-latek został zabrany śmigłowcem LPR do szpitala. Kobiecie na szczęcie nic się nie stało. Na miejsce przybyła grupa dochodzeniowo – śledcza wraz z technikiem kryminalistyki. Policjanci ustalają dokładny przebieg i okoliczności tego zdarzenia.

    Trwa sezon prac polowych, policja apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności. Czasami wystarczy chwila nieuwagi, by doszło do wypadku. Ich przyczyną zwykle jest nieprzestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa, nieuwaga i zmęczenie. Ogromny wpływ na bezpieczeństwo ma również stan trzeźwości.