Po raz VII góra Korab przyciągnęła społeczność gminy Laskowa, aby wspólnie uczcić pamięć bohaterów ojczyzny i modlić się w ich intencji. Podczas uroczystości można było wspomóc księdza Marcina Wróbla - misjonarza.

W szczególnym jubileuszowym roku odzyskania niepodległości po raz VII na górze Korab odbyła się uroczystość patriotyczna. Wydarzenie rozpoczęło się od wciągnięcia flagi Polski na maszt i odśpiewania hymnu narodowego. Następnie została odprawiona msza święta w intencji ojczyzny oraz złożono znicze na grobach poległych żołnierzy.

 

Polecamy: Zamaskowany mężczyzna napadł na dwie kobiety. Miały sporo szczęścia!

Ważnym punktem obchodów był ślubowanie nowych członków Stowarzyszenia Strzelec z Limanowej. Podczas wydarzenie można było również wspomóc misjonarza księdza Marcina Wróbla pracującego w Papui Nowej Gwinei, pochodzącego z parafii Jaworzna. Oprawę muzyczną wydarzenia przygotowała orkiestra parafialna z Jaworznej.

Każdy z uczestników mógł wziąć udział w otwartym konkursie historycznym, z wartościowymi nagrodami. Pan Rafał Cabała z Przyszowej dokonał prezentacji broni słowiańskiej, a stowarzyszenie kasztanka z Laskowej przeprowadziło Musztrę Kawaleryjską.

Głównym organizatorem uroczystości było Stowarzyszenie Kulturalno-Oświatowe Ziemia Limanowska przy wsparciu parafii Jaworzna, radnego Gminy Laskowa Michała Gocala, sołtysa wsi Jaworzna Tadeusza Olchawy, Jednostki Strzelca nr 2402 z Limanowej, Urzędu Gminy Laskowa,Orkiestry Parafialnej z Jaworznej, Gminnego Ośrodka Kultury w Laskowej, Druhów OSP Strzeszyce, firmy Laskopol, a także kół gospodyń z terenu gminy Laskowa.

Walenty Rusin

Polecamy: Rozpoczął się ogólnopolski protest policjantów! Mandaty zawieszone?

W bardzo oryginalny sposób organizatorzy wydarzenia poczęstowali uczestników cukierkami, które zrzucone zostały z lecącego na górą Korab samolotu.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., fot./wideo: W. Rusin