• 45-latka podpaliła wycieraczkę przed drzwiami. Kobieta po przeprowadzonych badaniach psychiatrycznych trafiła do aresztu.

    Do zdarzenia doszło 11 lutego br. około godz. 16:30. Policjanci udali się na ul. Piłsudskiego w Limanowej gdzie według zgłoszenia paliły się drzwi na klatce schodowej bloku...
  • 45-latka podpaliła wycieraczkę przed drzwiami. Kobieta po przeprowadzonych badaniach psychiatrycznych trafiła do aresztu.

    Do zdarzenia doszło 11 lutego br. około godz. 16:30. Policjanci udali się na ul. Piłsudskiego w Limanowej gdzie według zgłoszenia paliły się drzwi na klatce schodowej bloku mieszkalnego. Mundurowi na miejscu ustalili, że prawdopodobnie 45-letnia kobieta podpaliła wycieraczkę znajdującą się pod drzwiami mieszkania, w wyniku czego zapaleniu uległy drzwi do tegoż mieszkania.Na klatce schodowej oraz w kilku mieszkaniach powstało duże zadymienie co spowodowało, iż interwencji medycznej wymagało kilka osób. W rezultacie 4 osoby udały się do szpitala.

    Na miejsce skierowano grupę dochodzeniowo śledczą wraz z technikiem która przeprowadziła oględziny i zabezpieczyła ślady. Kolejne czynności zostały przeprowadzone z udziałem biegłego do spraw pożarnictwa.

    45-letnia kobieta została zatrzymana i przewieziona do szpitala w Krakowie celem konsultacji psychiatrycznych. Po przeprowadzonych badaniach i pobycie w szpitalu 17 kwietnia 2020 roku Sąd Rejonowy w Limanowej zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy wobec podejrzanej o podpalenie drzwi oraz klatki schodowej. Za ten czyn grozi jej 10 lat pozbawienia wolności.