Już jutro, 6 lipca, w Limanowej prawdziwa gratka dla miłośników sztuki. O godz. 15.00 w Powiatowym Centrum Informacji Turystycznej w Limanowej odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Józefy Kazior. Jej dzieła to malarstwo olejne, głównie o tematyce sakralnej. Autorka obrazów wykonała też wiele kopii znanych i uznanych twórców.

Artystka urodziła się w Ziębicach Śląskich. Od 1953r. mieszka w Limanowej. Ukończyła Liceum Ogólnokształcące w Limanowej oraz Studium Nauczycielskie – kierunek Wychowanie Plastyczne i Techniczne w Krakowie, a także Studium Podyplomowe z zakresu plastyki. Pracowała jako nauczycielka plastyki m.in.: w Specjalnym Ośrodku Szkolno Wychowawczym w Dobrej, Szkole Podstawowej Nr 1 i 3 w Limanowej, a później w Starej Wsi.

Polecamy: Zderzenie i dachowanie w pobliskim rowie. Nie obyło się bez rannych [Zdjęcia]

Malarstwem olejnym fascynuje się od 1978r. Ulubione tematy malarki to: portret, tematy religijne, pejzaż, martwa natura i inne. Wykonała również Stacje Drogi Krzyżowej oraz inne obrazy dla kościoła parafialnego w Stróży k. Jodłownika.

Jej prace znajdują się u kolekcjonerów sztuki m.in. w Stanach Zjednoczonych, Australii, Austrii, Niemczech, Chile, Słowacji. Warto wspomnieć, iż jest również członkiem Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Nowym Sączu.

Polecamy: Karolina Szczurowska zachwyciła publiczność. Sobotni występ hitem festiwalu! [Wideo/zdjęcia]

wernisaz-pcit-Limanowa

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.