Nauczycielka Szkoły Podstawowej im. Świętego Floriana w Glisnem, Zofia Kościelniak, została laureatem w prestiżowym konkursie „Kreatywny Nauczyciel” organizowanym przez Małopolskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Krakowie pod honorowym patronatem Wojewody Małopolskiego i Marszałka Województwa Małopolskiego.

Mottem przewodnim tej edycji konkursu było „Wychowanie do wartości”, czyli upowszechnianie działań edukacyjnych istotnych dla kształtowania postaw dzieci i młodzieży ukierunkowanych na wartości: dobro – prawda – piękno. Program innowacji pedagogicznej „Kultura i tradycje zagórzańskie w Glisnem” wprowadzał uczniów w świat obowiązujących wartości ogólnych i wartości regionalnych, które przekazują nam dziadkowie i rodzice.

Zobacz także: Utrudnienia na trasie Świdnik-Naszacowice. Zobacz mapę objazdów

W swojej pracy konkursowej nauczycielka pokazała, że choć pracuje w bardzo maleńkiej szkole, znajdującej się w najmniejszej miejscowości Gminy Mszana Dolna, potrafi wskrzesić wśród uczniów, ich rodziców i dziadków pamięć o kultywowaniu najpiękniejszych tradycji zagórzańskich poprzez wspólny udział w przedstawieniach, warsztatach regionalnych oraz wycieczkach do miejsc związanych z dziedzictwem kulturowym regionu zagórzańskiego.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., Źródło/Fot. UG Mszana Dolna