Kolejna edycja konkursu „Gazety Bankowej” – „Najlepszy Bank 2018” i „Bankowy Menedżer Roku 2017” – wyłoniła liderów polskich finansów. Podsumowanie konkursu odbyło się 20 czerwca w Hotelu Bellotto w Warszawie. Wśród wyróżnionych jest pochodzący z powiatu limanowskiego prezes Banku Pekao SA. Michał Krupiński.

Bankowym Menedżerem Roku 2017** w kategorii banków komercyjnych został Michał Krupiński, prezes Banku Pekao SA, a banków spółdzielczych – Bartosz Kublik z Banku Spółdzielczego w Ostrowi Mazowieckiej.

Zobacz także: "Chcę podziękować za to co robicie, jak żyjecie i jacy jesteście" - Beata Szydło z wizytą w Laskowej [Zdjęcia]

-Obu menedżerów, wybranych przez banki i Kapitułę konkursu z grona nominowanych przez kolegium redakcyjne „Gazety Bankowej”, wyróżniają wyjątkowe osiągnięcia w dziedzinie polskiej bankowości: Michał Krupiński umocnił pozycję rynkową Pekao SA po przeprowadzeniu w banku zmian właścicielskich, a Bartosz Kublik zainicjował przeprowadzenie prorozwojowych rozwiązań służących nie tylko zrównoważonemu wzrostowi instytucji, którą kieruje , ale i całemu sektorowi bankowości spółdzielczej – informuje na swojej stronie „Gazeta Bankowa”.

Wśród nominowanych do kategorii bankowców banków spółdzielczych był m.in: Adam Dudek, prezes Banku Spółdzielczego w Limanowej.

W konkursie „Najlepszy Bank 2018” dużym bankiem, który zdobył pierwsze miejsce, został Bank Gospodarstwa Krajowego, drugą pozycję zajął ING Bank Śląski SA, trzecią – PKO Bank Polski SA. Zwycięzcą w kategorii małych i średnich banków komercyjnych został Santander Consumer Bank SA, drugi był Bank Pocztowy SA, a trzeci – Credit Agricole Bank Polska SA.

Zobacz także: Karolina Szczurowska zachwyciła publiczność! Sobotni występ hitem festiwalu [Zdjęcia/wideo]

W grupie dużych banków spółdzielczych pierwsze miejsce zajął Bank Spółdzielczy w Raciążu, drugie – (ex-equo) Bank Spółdzielczy w Białej Rawskiej i Zachodniopomorski Bank Spółdzielczy, trzecie – Poznański Bank Spółdzielczy. W kategorii banków małych i średnich zwyciężył Bank Spółdzielczy w Piotrkowie Kujawskim, drugi był Bank Spółdzielczy w Końskowoli, a trzeci – Bank Spółdzielczy w Sośnicowicach.

Oba konkursy – „Najlepszy Bank 2018” i „Bankowy Menedżer Roku 2017” – pozwoliły wytypować czołówkę instytucji finansowych i liderów w bankowości.

 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., Oprac. na podstawie gb.pl, Fot. gb.pl