W przedszkolu działającym w ramach Zespołu Szkoły i Przedszkola w Łostówce rozpoczęto realizację projektu czytelniczego „Dorośli dzieciom”, który swoim patronatem objęła Krystyna Knapczyk – koordynatorka przedsięwzięcia z Gminnej Biblioteki Publicznej, Filia w Łostówce.

W ramach akcji przedszkolaków odwiedzają wyjątkowi goście, czyli osoby powszechnie znane lub sławne w środowisku lokalnym, zaproszone przez bibliotekarkę.

Zobacz także: Mamy zwycięstwo! Chętnych samorządów było wiele, laureat mógł być jeden [Zdjęcia]

W maju tego roku przedszkole odwiedziła Zofia Skolarus – Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej. Spotkanie rozpoczęła od rozmowy z wychowankami placówki. Przeczytała dzieciom książkę Ewy Stadtmuller „Jak robaczek świętojański otrzymał świetlistą szatkę”. Było przy tym mnóstwo zabawy! Dzieci, z uwagą słuchając bajki, z chęcią oglądały pokazywane obrazki. Wspólną lekturę zakończyła słodka niespodzianka! Przedszkolaki odwdzięczyły się swojemu gościowi piosenką „Jestem sobie przedszkolaczek”.

biblioteka-mszana

6 czerwca w ramach akcji zaproszenie do przedszkola przyjął Jan Chorągwicki – radny z Łostówki. Tym razem witano się z gościem poprzez słynne „przybijanie piątek”. Dzieci były zachwycone rozmową z radnym. Łostowski radny przeczytał dzieciom dwie bajki: „O borsuku samotniku” Ewy Stadtmuller i „Dzielny piesek Tobi” Wioletty Święcińskiej. Panująca atmosfera skupienia i ciszy oznaczała, że wybór książek był trafny. Spotkanie znowu zakończyła słodka niespodzianka od gościa przedszkola i muzyczny występ dzieciaków.

Zobacz także: Tak będzie wyglądał nowy LDK w Limanowej. Remont potrwa do 2019 roku [Zdjęcia]

13 czerwca odbyło się kolejne spotkanie z książką. Tym razem udział w nim wzięła Ewa Filipiak – radna Powiatu Limanowskiego, Inspektor ds. pozyskiwania środków unijnych, która już od pierwszych chwil zyskała sympatię najmłodszych wychowanków placówki. Podczas spotkania przeczytała dzieciom kilka utworów z książki „Tuwim dzieciom”; „Zosia Samosia”; „Gabryś”; „O Grzesiu kłamczuchu i jego cioci” i „Słoń Trąbalski”. Zrobiła to tak profesjonalnie i zabawnie, że mała publiczność domagała się kolejnych słuchowisk. Dzieci były zachwycone! Spotkanie, tradycyjnie już, zakończyło się słodkim poczęstunkiem i piosenką przedszkolaków „Powiedz Jasiu, powiedz Olu”.

Ewa-Filipiak

W projekcie udział wzięły trzy grupy przedszkolne: Krasnoludki, Niedźwiadki i Zuchy. Jego celem jest tworzenie wokół dzieci pozytywnej atmosfery kontaktu z książką, a także wyrabiania od najmłodszych lat potrzeby obcowania z utworem pisanym.

Zobacz także: Deszcz medali na najważniejszej imprezie sezonu. Nasi pokazali klasę!

-Naszym gościom bardzo dziękujemy za czas jaki nam poświęcili. Mamy nadzieję, że w nowym roku szkolnym uda nam się kontynuować akcję „Dorośli dzieciom – czytamy przedszkolakom”. Kto wie, kogo zaprosimy tym razem... - informują organizatorzy

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., Źródło/Fot. UG Mszana Dolna