21 czerwca w Urzędzie Gminy Dobra odbyła się uroczysta inauguracja Karty Seniora. Karta ta, stworzona specjalnie z myślą o seniorach, zrzesza przedsiębiorców oferujących rabaty dla posiadaczy karty.

Gmina Dobra jako pierwsza w powiecie otrzymała certyfikat Gminy Przyjaznej Seniorom, a także wprowadziła Karty Seniora. Przy współpracy z Głosem Seniora, a także klubem Senior Plus działającym przy Samodzielnym Publicznym Zakładzie Podstawowej Opieki Zdrowotnej i Gminą Dobra, pierwsze karty trafiły do seniorów.

Benedykt-Węgrzyn

Zobacz także: Remont na trasie Lubień-Mszana Dolna. Prawie 21 mln złotych wsparcia dla gminy! [Zdjęcia]

karta-seniora

Kto i w jaki sposób może otrzymać kartę?

Posiadaczem Karty Seniora może zostać każda osoba, która ukończyła 60 lat. Aby otrzymać kartę należy przystąpić do programu Ogólnopolskiej Karty Seniora poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego. Kartę można wyrobić w klubach Senior Plus, na Uniwersytetach Trzeciego Wieku, targach i wydarzeniach dla seniorów.

głos-seniora

Każdy senior, który otrzyma Kartę Seniora jest uprawniony do zniżek u przedsiębiorców zrzeszonych. W Polsce jest już 1100 punktów akceptujących kartę. Każdy senior biorący udział w programie może spodziewać się od kilku do kilkunastoprocentowej zniżki w wybranym oddziale. Wśród zrzeszonych przedsiębiorców oferujących zniżki dla seniorów znajdują się między innymi punkty gastronomiczne, salony fryzjerskie czy punkty gastronomiczne.

Zobacz także: Gwałtowne burze i opady dały się we znaki. To była ciężka noc dla strażaków!

W Dobrej kilkudziesięciu seniorów odebrało pierwsze karty z rąk Wójta Gminy Dobra Benedykta Węgrzyna, Prezesa Stowarzyszenia Manko i Redaktora Naczelnego Głosu Seniora Łukasza Salwarowskiego, dyrektor Klubu Senior Plus Moniki Majerczyk oraz Sekretarz Gminy Dobra Anny Mańki.

gmina-Dobra

Firmy, które przystąpiły do programu oferującego zniżki dla seniorów otrzymały specjalne certyfikaty dzięki którym wyróżniają się wśród przedsiębiorców.

Zobacz także: Hodował narkotyki. Policja nieźle go zaskoczyła! [Zdjęcia]

Certyfikaty otrzymali:

  • Gminny Ośrodek Kultury w Dobrej, oferujący 10% rabat na catering dla posiadaczy Karty Seniora
  • Kwiaciarnia Lawendowy Zakątek, oferująca 10% rabat na usługi florystyczne dla posiadaczy Karty Seniora
  • Gabinet Zdrowych Stóp Podologia i Kosmetyka, oferujący 20% rabatu dla posiadaczy Karty Seniora
  • Centrum Dietetyki i Treningu, oferujące 20% rabatu dla posiadaczy Karty Seniora
  • Salon Fryzjerski Damsko-Męski Emka, oferujący 10% rabatu dla posiadaczy Karty Seniora
benedykt-węgrzyn

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.