We wtorek, 19 czerwca, podczas sesji Rady Gminy Dobra, zostały wręczone nagrody szczególnie uzdolnionej młodzieży z terenu gminy Dobra, a także ich opiekunom. Wśród nagrodzonych elita polskiego sportu i świata artystycznego.

Nagrody za szczególne osiągnięcia we współzawodnictwie sportowym:

1) DAWID KOSMAL – tenis stołowy, członek kadry narodowej kadetów w tenisie stołowym. Ubiegły sezon zakończył na 2 miejscu w rankingu młodzików i na 14 miejscu w rankingu kadetów. Na co dzień zawodnik UKS Płomień Limanowa, jeden z najlepszych zawodników w Polsce.

2) KINGA KOSMAL – tenis stołowy Ogólnopolski Ranking Juniorek zakończyła na 31 miejscu. Obecnie startuje w kategorii Seniorek. Zawodniczka UKS Płomień Limanowa, nadzieja Polski w tenisie stołowym kobiet.

3) DOMINIKA CZYRNEK – łucznictwo olimpijskie. Zdobywa wysokie lokaty w zawodach organizowanych przez Polski Związek Łuczniczy – IV miejsce w XIII Międzynarodowym Pucharze Beskidów w Żywcu. Na co dzień szkoli się w sekcji łucznictwa Stowarzyszeniu Niezależnych Inicjatyw Społecznych Błękit.

4) MAREK TRZÓPEK – łucznictwo olimpijskie. Zawodnik ze ścisłej krajowej czołówki w kategorii młodzik – I miejsce w XIII Międzynarodowym Pucharze Beskidów w Żywcu, w II Pucharze Małopolski Dzieci i Młodzików w Dąbrowie Tarnowskiej. Zawodnik sekcji łucznictwa Stowarzyszenia Niezależnych Inicjatyw Społecznych Błękit.

5) PAWEŁ CEKLARZ – łucznictwo olimpijskie. Czołowy zawodnik małopolski – II miejsce w XI Mistrzostwach Małopolski. Szkoli się w sekcji łucznictwa Stowarzyszeniu Niezależnych Inicjatyw Społecznych Błękit

6) PATRYCJA MIŚKOWIEC – łucznictwo olimpijskie. W roku 2017 brała udział pierwszy raz w zawodach i zdobyła I miejsce w XIII Międzynarodowym Pucharze Beskidów w Żywcu i II miejsce w Halowych Mistrzostwach Małopolski Dzieci i Młodzików w Wolbromiu. Nad rozwojem pracuje w sekcji łucznictwa Stowarzyszenia Niezależnych Inicjatyw Społecznych Błękit.

 

Zobacz także: Wójt z jednogłośnym absolutorium, szkoła z nowym dyrektorem [zdjęcia]

Nagrody za osiągnięcia trenerskie oraz szczególny wkład i zaangażowanie w krzewienie kultury fizycznej w Gminie Dobra:

1) JAN MRÓZEK – członek Zarządu LKS Dobrzanka. Zaangażowany w życie całego klubu. Wielki pasjonat i miłośnik tenisa stołowego i ziemnego, społecznik i aktywista oraz czynny zawodnik tenisa stołowego. Dzięki jego pracy i zaangażowaniu zawodnicy awansowali do IV ligi tenisa stołowego KOZTS.

2) MAREK TRZÓPEK – dyplomowany instruktor sportu ze specjalizacją łucznictwa sportowego, działacz społeczny, aktywista, zaangażowany w życie wsi Gruszowiec i całej Gminy Dobra. Z jego inicjatywy w roku 2011 powstała sekcja łucznictwa olimpijskiego, która odnosi międzynarodowe i krajowe sukcesy, a sam klub znajduje się w czołówce najlepszych klubów łuczniczych Małopolski.

Nagrody za osiągnięcia artystyczne: 1) KAROL MORAJKO – propaguje bardzo trudną sztukę gry na akordeonie guzikowym i heligonce. Bierze udział w konkursach i przeglądach folklorystycznych promując folklor naszego regionu.

2) KAROLINA SZCZUROWSKA – bierze udział w wielu Międzynarodowych i Ogólnopolskich Konkursach Piosenki zdobywając czołowe miejsca. Wydała debiutancki singiel oraz brała udział w telewizyjnym show „The Voice Kids”.

3) MARLENA MAZGAJ – bierze udział w wielu Międzynarodowych i ogólnopolskich Konkursach Piosenki zdobywając czołowe miejsca. Gra na wiolonczeli zdobywając nagrody i wyróżnienia.

Zobacz także: Hodował narkotyki. Policja nieźle go zaskoczyła! [zdjęcia]

Karolina-Szczurowska

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.