W czwartek, 11 października, przedszkolaki z Miejskiego Przedszkola nr 1 w Limanowej uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych dotyczących konieczności dbania o czystość powietrza. Zagadnienia związane ze smogiem i nie tylko już im nie straszne!

Podczas zajęć dzieci miały możliwość dowiedzieć się co to jest smog i jak z nim walczyć. W gr 2 był ekodoradca Ewa Mól, która zaprezentowała przedszkolakom rośliny doniczkowe oczyszczające powietrze.

Polecamy: Pociąg retro znowu zawitał na trasy regionu. Zobacz wjazd na stację w Dobrej! [wideo/zdjęcia]

-Wspólnie się bawiliśmy, a na zakończenie uruchomiliśmy otrzymany oczyszczacz powietrza. Grupy młodsze zasadziły drzewko w ogrodzie przedszkolnym - informuje Karolina Grzegorzek koordynator projektu w przedszkolu

Polecamy: Weekend pod znakiem kolizji na drogach powiatu limanowskiego

Wszystkie dzieci wzięły udział w zielonym pochodzie w ramach projektu "Life-małopolska w zdrowej atmosferze ", którego celem było uświadomienie mieszkańcom Limanowej jaj ważne jest wspólne dbanie o czystość powietrza.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., źródło/fot.: Miejskie Przedszkole nr 1 w Limanowej

 

[gallery ids="9178,9179,9180,9181,9182,9183,9184"]