W Starej Wsi już niebawem, bo na początku lipca, ruszy budowa nowej oczyszczalni ścieków i kanalizacji sanitarnej. Inwestycja potrwa aż trzy lata i będzie kosztować blisko 14 mln złotych.

Stara istniejąca obecnie oczyszczalnia ścieków w Starej Wsi Wola, zostanie całkiem zlikwidowana, a w zamian na specjalnie wykupionej pod ten cel działce powstanie nowa inwestycja - będzie to oczyszczalnia ścieków mechaniczno-biologiczna o wydajności nominalnej 661 m3/d, pracująca w oparciu o technologię MBR.

Zobacz także: Pociąg powrócił na stację w Dobrej! Zobacz wjazd pociągu retro [wideo]

gminia-Limanowa

Wykonawcą inwestycji, która potrwa do października 2020 roku, będzie Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe "GOLDFOOD" z Nowego Sącza. Umowę dotyczącą zadania podpisano 4 czerwca w Urzędzie Gminy Limanowa, w obecności zastępcy Wójta Gminy Limanowianin in">Limanowa Mariana Mąka oraz insp. ds. zamówień publicznych - Ryszarda Lachora.

Zobacz także: Pomnik Jana Pawła II na Śnieżnicy poświęcony! Przedstawia dobrze nam znany wizerunek

Nowy obiekt będzie się składał z zespołu urządzeń oczyszczania mechanicznego, wielofunkcyjnego reaktora biologicznego i urządzeń do przeróbki nadmiernego osadu. Wraz z oczyszczalnią wykonane zostaną także dwa odcinki kanalizacji sanitarnej w Starej Wsi dla dwóch zlewni - pierwszej o długości 5,2 km, a drugiej o długości 4,6 km.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., Źródło/Fot. UG Limanowa