Biało-czerwone balony nad rynkiem w Limanowej. Będzie wspólne świętowanie flagi

Biało-czerwone balony nad rynkiem w Limanowej. Będzie wspólne świętowanie flagi

FOT. Powiat Limanowski

Na limanowskim rynku pojawi się biało-czerwony akcent, który ma przyciągnąć wzrok jeszcze zanim zabrzmią oficjalne słowa. W najbliższy czwartek o godz. 9.00 ruszy tu akcja „Biało-Czerwone Świętowanie” przygotowana przed Dniem Flagi RP. W górę polecą balony napełnione helem, obok nich pojawią się flagi i chorągiewki. Najmłodsi dostaną też lizaki, więc uroczystość ma mieć nie tylko symboliczny, ale i rodzinny charakter.

Organizację wydarzenia bierze na siebie Powiat Limanowski, a przy przedsięwzięciu współpracują firma Gomi – gazy techniczne Mirosława Opieli oraz Warsztaty Artystyczne „Czerwone Korale” z Pisarzowej. To zestaw partnerów, który pozwala połączyć prostą miejską oprawę z czymś więcej niż samym gestem wywieszenia flagi.

  • Na rynku pojawi się prosty znak przywiązania do narodowych barw

Na rynku pojawi się prosty znak przywiązania do narodowych barw

Tego dnia centrum Limanowej ma wybrzmieć biało-czerwono bez patosu i bez nadęcia. Balony, chorągiewki i flagi stworzą krótką, ale wyrazistą scenę, przypominającą, że Dzień Flagi RP poprzedza majowy weekend i dla wielu osób jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych symbolicznych momentów w kalendarzu.

Dla przechodniów będzie to przede wszystkim okazja, by zatrzymać się na chwilę na rynku i wziąć udział w wydarzeniu, które nie wymaga wielkiej oprawy, a jednak mocno osadza się w miejskiej codzienności. W takich gestach zwykle najmocniej widać, że święto narodowe może mieć także lekki, wspólny i bardzo bliski ludziom wymiar.

na podstawie: Starostwo Powiatowe w Limanowej.

Ilustracja wykorzystana w artykule została pobrana z zewnętrznego źródła (Powiat Limanowski). W przypadku zastrzeżeń dotyczących praw do zdjęcia prosimy o kontakt.