Wychowanka LKS Witów ski z Mszany Górnej wystartuje w co najmniej trzech biegach olimpijskich

2 min czytania
Wychowanka LKS Witów ski z Mszany Górnej wystartuje w co najmniej trzech biegach olimpijskich

Z Mszany Górnej płynie fala dumy — jedna z naszych zawodniczek pojedzie na XXV Zimowe Igrzyska Olimpijskie Mediolan–Cortina 2026. Wychowanka klubu wraca na największą scenę biegów narciarskich, a w okolicznych domach i kawiarniach już planuje się śledzenie transmisji. Warto zapamiętać terminy jej pierwszych startów i przygotować miejsce przed telewizorem — to chwila, na którą czekali całe lata.

  • Na trasach XXV Zimowych Igrzysk Olimpijskich Mediolan–Cortina 2026
  • Mszana Górna widzi swoją wychowankę - klub i kibice przygotowują wsparcie

Na trasach XXV Zimowych Igrzysk Olimpijskich Mediolan–Cortina 2026

Potwierdzono, że Aleksandra Kołodziej wystartuje w co najmniej trzech konkurencjach podczas igrzysk. Zaplanowane starty wyglądają następująco:

  • 10 lutego (wtorek) – Sprint klasyczny
    • kwalifikacje ok. 9:15
    • finały 11:45–13:45
  • 12 lutego (czwartek)10 km techniką dowolną
    • start ok. 13:00
  • 14 lutego (sobota) – Sztafeta 4×7,5 km
    • start ok. 12:00

Dalsze decyzje dotyczące jej udziału w pozostałych biegach mają zapaść później. Zawodniczka, która wcześniej reprezentowała barwy miejscowego klubu, nadal będzie obserwowana przez trenerów i sympatyków - efekt startu jednej biegaczki potrafi dodać energii całemu środowisku.

Mszana Górna widzi swoją wychowankę - klub i kibice przygotowują wsparcie

Aleksandra Kołodziej jest wychowanką LKS Witów ski Mszana Górna, a informacja o jej występach szybko rozeszła się w powiecie. W klubie i wśród znajomych słychać mieszankę ekscytacji i podniesionych oczekiwań — to naturalne przed takimi imprezami. Treningi, starty i lokalne zawody ukształtowały ją jako zawodniczkę, którą teraz ogląda cała Polska.

Dla mieszkańców najprostsze wskazówki są praktyczne: warto zanotować powyższe terminy, ustawić przypomnienia i śledzić relacje telewizyjne w dniach startów. Obserwując rywalizację, można zwracać uwagę na styl biegu, zmiany tempa i pracę sztafety - elementy, które pokazują, za co ceni się narciarki z naszego regionu. Redakcja będzie śledzić pierwsze występy i przekazywać najważniejsze informacje oraz lokalne reakcje.

na podstawie: Urząd Gminy Mszana Dolna.

Autor: krystian