Wernisaż Jarosława Czai z rytmem tańca i osobistą kreską w galerii miejskiej

Wernisaż w Miejskiej Galerii Sztuki przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Limanowej przyciągnął miłośników sztuki i rozmowy o tradycji. W salach panowała kameralna atmosfera, a prace artysty skłaniały do zatrzymania wzroku przy detalach strojów i gestów. To spotkanie z rysunkiem, który nie chce być szkicem, lecz gotowym świadectwem emocji i pamięci.
- Miejska Galeria Sztuki - wystawa “Rysunek i pastel” Jarosława Czai
- Sceny tańca i regionalne motywy w Limanowej zwracały uwagę publiczności
Miejska Galeria Sztuki - wystawa “Rysunek i pastel” Jarosława Czai
Podczas wernisażu, który odbył się 29 stycznia, dyrektor biblioteki Joanna Michalik oficjalnie otworzyła ekspozycję. Pokaz składa się z prac utrzymanych w technice rysunku i pasteli, w których autor kładzie nacisk na bezpośredniość wyrazu. Artysta sam określił ten impuls twórczy jako:
“fizjologiczną potrzebą”
— Jarosław Czaja
Rysunki i pastele wyróżniają się żywą kreską, przywiązaniem do rytmu i folderów tematycznych. Widać w nich wpływ długiej praktyki pedagogicznej oraz zainteresowania muzyką, o czym świadczy współpraca artysty z tygodnikiem JazzPress.
Sceny tańca i regionalne motywy w Limanowej zwracały uwagę publiczności
Na wernisażu szczególne zainteresowanie wzbudzały prace ukazujące tańczące postaci w tradycyjnych strojach - kreska oddaje ruch i energię, a kompozycje sprawiają wrażenie lekkiego, autentycznego zapisu chwili. Gratulacje dla autora i organizatorów złożyła Urszula Nowogórska, posłanka na Sejm RP, podkreślając znaczenie tego typu wydarzeń dla oferty kulturalnej miasta.
Dane dla odwiedzających:
- Termin zwiedzania: do 20 lutego 2026
- Miejsce i godziny: Miejska Galeria Sztuki przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Limanowej - wystawa dostępna w godzinach pracy biblioteki
Wystawa to dobra okazja, by zobaczyć, jak rysunek może być zarówno zapisem osobistym, jak i komentować regionalne obyczaje. Przy planowaniu wizyty warto uwzględnić czas na uważne oglądanie i rozmowę przy pracach - intymny format wielu prac sprzyja dłuższemu przyjrzeniu się detalom stroju, gestu i linii.
na podstawie: Urząd Miasta Limanowa.
Ostatnie Artykuły

Cztery nowe place zabaw wyrastają przy świetlicach w gminie Limanowa

Wielkanocne stroiki z całego powiatu pokazały, jak żywa jest tradycja

Muzeum Regionalne zamknęło rekordowy rok i szykuje się na kolejne prace

Justyna Tokarczyk obejmuje Limanowski Dom Kultury po oficjalnym powołaniu

Książka o Gorcach zamieniła spotkanie w lekcję krajobrazu i bioróżnorodności

Mammobus znów rusza przez powiat limanowski i zatrzyma się w dziewięciu miejscowościach

Wielkanocne spotkanie w Dziennym Domu Senior+ pokazało siłę miejskiej bliskości

Chłód nie zatrzymał Drogi Krzyżowej na Zagródcu w Kasince Małej

Stars Cheer Limanowa wrócił z mistrzostw Polski z medalami i dużym uznaniem

W Lubomierzu sezon zamknęła msza, po której każdy znalazł swoje miejsce

Wielkanocne stroiki i piosenki wypełniły urząd miasta dziecięcą radością

Dzieci weszły do komendy i od razu ruszyła lekcja bezpieczeństwa

Limanowskie biegi wracają na Miejską Górę z trasą, która nie odpuszcza

