To już pewne. Po wakacjach rusza program 300 Plus. To nowy program wyprawki szkolnej 2018 na dziecko. Dla kogo i na jakich zasadach będą przyznawane pieniądze?

300 Plus to nowy program wyprawki szkolnej. Pieniądze będą przyznawane raz w roku, przed wrześniem. Optymizmem napawa fakt, iż wyprawka szkolna trafi do każdego dziecka pod warunkiem, że jest uczniem i nie ukończyło 20 roku życia. W przypadku dzieci niepełnosprawnych pieniądze będą wypłacane do 24 roku życia.

Zobacz także: Orkiestra OSP w Dobrej ma już 50 lat! Zobacz ten wyjątkowy jubileusz [Zdjęcia]

Aby otrzymać wsparcie finansowe, konieczne będzie złożenie odpowiedniego wniosku. Może to zrobić rodzic, opiekun prawny bądź opiekun faktyczny dziecka. Wnioski będą realizowane przez te same instytucje, które zajmują się programem 500+.

Kiedy będzie można złożyć wniosek? Drogą elektroniczną, poprzez stronę Ministerstwa Rodziny już od 1 lipca. Jeśli wybierzemy tradycyjne, papierowe złożenie wniosku, możemy zacząć od 1 sierpnia. Ostateczny termin składania wniosków upłynie 30 listopada. Punktualni otrzymają pieniądze nie później niż 30 września. Osoby, które złożą wniosek w późniejszym terminie, będą musiały poczekać maksymalnie dwa miesiące od dnia złożenia wniosku. Warto więc od razu zapisać te daty w kalendarzu!

Zobacz także: Tylko u nas! Pięć orkiestr i wspólne wykonanie utworu "Dobrzańskie melodie" [wideo]

300 Plus będzie mieć formę jednorazowego świadczenia. Co ważne, nie koliduje ono z darmowymi podręcznikami dla szkół podstawowych i gimnazjów.

?Świadczenie #DobryStart krok po kroku ⬇ ✔Dla kogo wsparcie? ✔Gdzie złożyć wniosek? ✔Kiedy rodzina otrzyma pomoc? ✔Wniosek online już od 1⃣.0⃣7⃣#rodzina, #PiątkaMorawieckiego pic.twitter.com/5donDWvqgb

— Ministerstwo Rodziny (@MRPiPS_GOV_PL) 14 czerwca 2018

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.