Łukowica: Blisko 150 tys. złotych promesy otrzymała gmina na utworzenie Klubu Senior +. Uroczyste wręczenie promesy odbyło się w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Krakowie.

Gmina na utworzenie Klubu Senior+ otrzymała promesę Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w kwocie ponad 149 tys. złotych.

Polecamy: Okradł limanowski zakład fotograficzny na 25 tys. złotych. 46-latek w rękach policji

W ramach tegorocznej edycji programu Senior+ w województwie małopolskim powstanie 19 placówek dla osób starszych, z tego 3 Domy i 16 Klubów Senior+.

-W naszych działaniach przywiązujemy dużą wagę do stworzenia osobom starszym warunków do aktywnego, ciekawego i satysfakcjonującego życia po zakończeniu aktywności zawodowej, by nie czuły się wykluczone. Dzięki środkom z programu „Senior+” rozbudowywana jest sieć placówek, w których osoby starsze znajdują dedykowaną dla siebie ofertę zajęć edukacyjnych, sportowych, kulturalnych, obejmujących także aktywizację społeczną, rehabilitację i usługi socjalne – mówi minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska.

Polecamy: Nie żyje ks. Stanisław Burzawa, emerytowany proboszcz parafii Zalesie

W sumie w ramach tegorocznej edycji rządowego programu Senior+ samorządy z woj. małopolskiego otrzymają 5,2 mln zł na utworzenie i prowadzenie placówek dla osób starszych.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., źródło/fot: UG Łukowica/MUW Kraków