“Dlaczego w przyszłości będziesz mieszkać w dużym mieście, choć być może jeszcze tego nie wiesz?” – to temat wykładu dr Michała Kudłacza, wykładowcy Wydziału Gospodarki i Administracji Publicznej Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Odwiedził on mury ZS nr 1 w Limanowej w piątek 25 maja 2018 r.

W gościnnym wykładzie poświęconym zagadnieniom związanym z funkcjonowaniem dużych miast zatytułowanym “Dlaczego w przyszłości będziesz mieszkać w dużym mieście, choć być może jeszcze tego nie wiesz?” udział wzięli uczniowie Technikum Ekonomicznego.

Zobacz także: Powiat otrzymał dodatkową promesę na odbudowę mostu w Owieczce [Zdjęcia]

Podczas wykładu uczniowie naszej szkoły dowiedzieli się jak na przestrzeni lat kształtowała się infrastruktura największych miast w Polsce i na świecie. Wykładowca Wydziału Gospodarki i Administracji Publicznej przedstawił trend migracji ludzi do dużych miast oraz czynniki kształtujące to zjawisko. Zdaniem naszego gościa szybki rozwój dużych miast jest nieunikniony ze względu na postępującą globalizację.

zs nr 1 Limanowa

Spotkanie z zaproszonym gościem było dla ekonomistów ważnym wydarzeniem, gdyż oprócz udziału w wykładzie mieli możliwość uzyskanie informacji dotyczących oferty edukacyjnej Wydziału Gospodarki i Administracji Publicznej Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.

Zobacz także: Samorządowcy spotkali się w mieście swojej patronki - Św. Kingi

W ramach przedstawionej współpracy w najbliższym czasie będą realizowane kolejne spotkania z wykładowcami, jak również wyjazdy uczniów „Ekonoma” na krakowską uczelnię.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., Źródło: ZS nr 1 w Limanowej