W piątek 25 maja, w Starym Sączu– mieście św. Kingi, patronki samorządowców już po raz piąty odbył się Małopolski Dzień Samorządowca.

Wydarzenie to zgromadziło mieszkańców, prezydentów, starostów, burmistrzów i wójtów z całej Małopolski. Nasz powiat reprezentował wicestarosta limanowski Mieczysław Uryga. Obchody Małopolskiego Dnia Samorządowca były okazją do rozmów na temat dotychczasowych osiągnięć samorządu, wymiany doświadczeń i dobrych praktyk, ale też wspólnego świętowania mieszkańców i samorządowców z całej Małopolski.

starostwo Limanowa

Zobacz także: Mamy medalistę Mistrzostw Świata w Finlandii!

Spotkanie w mieście patronki - Św. Kingi było także okazją do wyróżnienia przez Województwo Małopolskie wybitnych samorządowców. Powędrowały do nich Odznaki Honorowe Województwa Małopolskiego – Krzyże Małopolski.

Urszula Nowogórska

W harmonogramie wydarzenia nie zabrakło także ciekawych debat m.in. podczas panelu dyskusyjnego „Samorządność podstawą rozwoju niepodległej Polski” moderowanego przez prof. Janusza Majcherka (Uniwersytet Pedagogiczny im. KEN w Krakowie) z udziałem marszałka Jacka Krupy, przewodniczącej SWM Urszuli Nowogórskiej, burmistrza Starego Sącza Jacka Lelka i wójta gminy Wielka Wieś Tadeusza Wójtowicza.

Zobacz także: XV Międzynarodowy Maraton Pieszy Kierat 2018 już za nami!

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., Fot. UM Stary Sącz