Członkowie OSP Wilkowisko mogą pochwalić się nowym samochodem. Uroczyste poświęcenie i przekazanie samochodu ratowniczo-gaśniczego dla jednostki OSP w Wilkowisku odbyło się 3 maja bieżącego roku.

Wydarzenie to zostało włączone do gminnych obchodów rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Po uroczystej Mszy Świętej pododdziały straży, poczty sztandarowe oraz goście przemaszerowali na plac przy remizie OSP w Wilkowisku, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości.

Zobacz także: Pośmiertne odznaczenie dla limanowskiego bohatera w 39. rocznicę śmierci

W wydarzeniu wzięli udział licznie zaproszeni goście, m.in. Urszula Nowogórska Przewodnicząca Sejmiku Województwa Małopolskiego oraz Jan Puchała Starosta Limanowski. Gości powitał Paweł Stawarz Wójt Gminy Jodłownik i Jan Śliwa Prezes OSP Wilkowisko. Następnie gospodarze wydarzenia wręczyli odznaczenia i gratulacje dla zasłużonych.

– Niech nowy wóz strażacki usprawnia działania ratownicze oraz przyczynia się do zwiększenia bezpieczeństwa mieszkańców nie tylko gminy, ale także całego Powiatu Limanowskiego – mówił podczas uroczystości Jan Puchała, dziękując jednocześnie strażakom za wierną służbę mieszkańcom.

gmina Jodłownik

Zobacz także: Strażacy ochotnicy z odznaczeniem na Miejskich Dniach Strażaka

Nowy samochód znacznie ułatwi i przyspieszy pracę strażaków ochotników z OSP w Wilkowisku, którzy na co dzień pomagają mieszkańcom regionu w trudnych sytuacjach.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., Fot. UG Jodłownik